Švédská církev otevřeně oslavuje Sodomu a Gomoru rouhavým LGBT oltářním obrazem

Švédská církev otevřeně oslavuje Sodomu a Gomoru rouhavým LGBT oltářním obrazem

Kostel v Malmö ve Švédsku má nový oltářní obraz, jehož cílem je oslavovat „inkluzivitu“ pohlaví tím, že Adama a Evu v zahradě Eden nahradily sodomitové páry v sugestivních pózách, zatímco hada představuje transgenderová žena:Toto kontroverzní umělecké dílo není nic nového. Fotografka a umělkyně Elisabeth Ohlson Wallinová ho namalovala v roce 2012 a pokusila se ho věnovat katedrále Skara těsně před tím, než se kostel připravoval na první svatbu stejného pohlaví ve své 1000leté historii.

Otevřená lesbička, která v minulosti míchala náboženské obrazy s pro-menšinovým aktivismem, v té době řekla, že chce vyzkoušet, zda je švédská církev stejně přátelská vůči gayům, jak se tvrdí, když přijala manželství osob stejného pohlaví. v roce 2009 Katedrála Skara tento dar zdvořile odmítla s tím, že jde o politický aktivismus a ne o víru.

Uplynulo však více než sedm let a nyní se to Wallinové podařilo, i když není v jejím domovském městě. Kostel sv. Pavla v Malmö přijal obraz nazvaný „Ráj“ jako svůj nový oltářní obraz a odhalil jej v neděli, první adventní den. Pastorka Helena Myrstenerová uvedla, že „historie byla napsána“ při zavěšení „oltářního díla LGBT“, když zveřejnila na Twitteru  fotografii malby.

Wallinovo přehodnocení ráje bylo inspirováno jedním z děl renesančního mistra Lucase Cranacha Staršího. Umělec / aktivista uvedl, že chtěla ukázat, že od začátku času bylo místo pro homosexuály spíše v ráji než v pekle. Moderní interpretace se jeví z hlediska nahoty obezřetnější než originály 16. století, protože obě „lesbické Evy“ mají prsa zakrytá listy, než jen genitálie, jak tomu bylo v minulosti.

Pravděpodobně to však není proto, že umělkyně má problémy s nahotou. Konec konců, její nejslavnější výstava fotografií – biblická inspirace „Ecce Homo“ z roku 2012 – představovala obraz zobrazující Ježíšův křest s modelem, který pózoval za Krista a jeho penis byl plně odhalen.

Je třeba poznamenat, že dotčená církev je v Malmö, jedné ze švédských notoricky známých muslimských no-go zón.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*