Stupidní a hulvátské vyjádření k obecnému zákonu o referendu!

Stupidní a hulvátské vyjádření k obecnému zákonu o referendu!

Méně inteligentní lidé jsou hlupáci, blbci a debilové říká známá novinářka Petra Procházková ve svém komentáři na sociální síti.

„Takže, končím s korektní tolerancí hlupáků a blbců. Že se nesmí o lidech méně inteligentních až debilních říkat, že tací jsou? Tak to ne. Nechci, aby o mně rozhodovali nevzdělanci a tupci, ignoranti s fašistickými sklony a manipulovatelné mozkové trosky,“ napsala mimo jiné známá novinářka na sociální síti Facebook ohledně obecného zákona o referendu.

Po panu Hríbovi, ke kterému jsem se vyjadřoval v minulých dnech je to další údajně elitní novinář(ka), jenž má občany nejen za hlupáky. No a pak, že pan prezident rozděluje společnost. Je to přesně naopak, takovýto pseudoelitáři jsou podepsáni pod tím, jak je společnost rozdělená na dva tábory a všechna podobná prohlášení ten příkop ještě prohlubují.Paní Procházková si neuvědomuje, že ne všichni občané mohu být vzdělaní, a že v každé společnosti musí být místo jak pro vzdělané, tak také pro ty, kteří jsou vzděláni o něco méně. Všichni bez rozdílu vzdělání musí tak mít stejná práva a stejné povinnosti a nikdy se nesmí stát, že by se dělaly mezi těmito skupinami nějaké rozdíly.

Volební právo musí být pro každého stejné a v obecném referendu by se tak mělo moci hlasovat o všech důležitých (takže např. i o vystoupení z Evropské unie) otázkách kromě těch, které by byly protiústavní a neslučovaly by se s Listinou základních práv a svobod. Občané jsou vlastníky státu, který funguje na základě jejich nemalých daní a všelijakých odvodů, takže oni jsou ti, kteří by měli o svém státě rozhodovat a to co možná nejvíce přímo a ne pouze v zastoupení politických stran a jejich partajních aparátů, které jsou řízeny různými lobbistickými skupinami a některé i oligarchy.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Stupidní a hulvátské vyjádření k obecnému zákonu o referendu!

  • Tak například pro odchod z EU se může každý občan rozhodnout a nepotřebuje k tomu vysokoškolský diplom. Stačí mít otevřené oči a nesledovat jen Českou televizi. I v dalších otázkách se nejedná o vzdělání, ale o rozum a cit. Nehlasuje jeden člověk a zákon velkých čísel pracuje pro racionální rozhodování. Proč by měl občan právo volit politiky a neměl právo jim trochu z jejich moci ubrat? Každého i nejprostšího občana si vážím víc, než kteréhokoliv poslance nebo senátora.

  • Ve Svycarsku funguje uz Referendum po desetileti a uchranilo mj. obcany pred vstupem do EU! Kdyby to bylo pouze na politicich, meli Svycarsko uz v hrsti jako CR! Obcane Svycarska odmitli v Referendu vstup do EU a neustale bojuji s EU v bilateralnich dohodach za zachovani sve suverenity. Nechteji ani nadrazene soudy EU.
    Vidi diktatorsky vyvoj EU a nespokojenost obcanu EU, na ktere EU komise neslysi. Proto pujde EU do kytek a pravem!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*