Studie: Třetina mladých muslimů ve Francii považuje terorismus za „přijatelný“

Studie: Třetina mladých muslimů ve Francii považuje terorismus za „přijatelný“

Třetina mladých muslimů ve Francii si myslí, že terorismus je „přijatelný,“ odhalila nová studie s tím, že úplná zpráva bude zveřejněna až po volbách, protože není „politicky korektní“.            

Závěry studie, která zahrnovala názory 6828 studentů středních škol po roce 2015 po pařížských útocích, byly prezentovány na tiskové konferenci ve francouzském hlavním městě výzkumníky Olivierem Gallandem a Annem Muxelem.

Výsledky jsou znepokojující, ale nejsou překvapivé, vzhledem k postojům mezi muslimy žijícími v evropských zemích.

  • U mladého muslima je čtyřikrát větší pravděpodobnost, že se bude držet radikálního přesvědčení, než u křesťana
  • 33% muslimských studentů považuje za „přijatelné“ účastnit se násilných akcí pro své myšlenky. Jinými slovy, třetina z nich sympatizuje k terorismu.
  • 20% muslimských studentů souhlasilo s tvrzením, že je „přijatelné zastávat se svého náboženství se zbraněmi“
  • 24% dotazovaných odmítlo plně odsoudit zabíjení v redakci Charlie Hebdo.
  • 21% dotazovaných odmítlo plně odsoudit masakr v divadle Bataclan během něhož bylo zabito 89 lidí jako součást širších pařížských útoků 13. listopadu, které měly na svědomí 130 životů.     

         

Je třeba zdůraznit, že podíl mladých muslimů, kteří odmítli odsoudit útoky na redakci Charlie Hebdo a masakr 13. listopadu bude pravděpodobně mnohem vyšší, než jsou čísla uvedená ve studii vzhledem k tomu, že tyto výsledky reprezentují celý vzorek a muslimové tvoří pouhých 25% vzorku.

„Na otázku, zda mohou být tyto postoje z důvodu hospodářských a sociálních faktorů čí pocitů viktimizace, výzkumníci odpověděli, že nejvíce prediktivní faktor je členství v muslimském náboženství,“ poznamenává Westmonster.

Tyto výsledky „nejsou příliš politicky korektní“ poznamenal francouzský novinář Gurvan Le Guellec, zatímco jiní na tiskové konferenci vyjádřili znepokojení nad načasováním s tím, že celá zpráva by neměla být zveřejněna dříve než po volbách.

Levicový deník Le Monde udeřil na výzkumníky, že „otevřeli Pandořinu skříňku“ tím, že prostě informují o faktech týkajících se studie.

Nicméně, výsledky jsou v souladu s předchozími průzkumy veřejného mínění, jako je studie z roku 2006 provedená společností Pew Global Attitudes, která odhalila, že 42% muslimů ve věku 18-26 let si myslí, že sebevražedné útoky jsou někdy oprávněné.

Tato studie také obhajuje obavy většiny Evropanů, kteří, když byli tázáni v nedávném průzkumu Royal Institute of International Affairs, uvedli, že by si přáli úplný zákaz muslimské imigrace.

 

(InfoWars/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Studie: Třetina mladých muslimů ve Francii považuje terorismus za „přijatelný“

  • Ted nas budou zabijet i autama. Co musi byt v tomhle lidskem odpadu za nenavist, kdyz morduji autem mlade nevinne studaky v Londyne, ktere vubec neznaji? Tenhle lidsky odpad (to nejsou lide!) je po stoleti pestovany islamem. Ze maji nenavidet a pachat nasili a zabijet vsechny kdo nevyznavaji islam je uci uz od malicka. A islam, jako nenavistna ideologie stale neni zakazan! Na druhe strane odsuzuji obcany za rasizmus k tezkym trestum. Prectete si Koran – tam je verici vyzyvan k nasili a nenavisti ke vsem, kteri nevystrkuji zadnici k nebi vicekrat za den, na nejmene sto mistech! Nekteri lide si ovsem stale jeste mysli, ze islam je jakasi obdoba krestanstvi. Neni divu, kdyz katolicka cirkev rika, ze jeji Buh a Allah jsou stejna bozstva. Katolicka cirkev uz dobrovolne kapitulovala pred islamem, nebot se boji, ze prijde o palace a koryta. Krestanstvi je nabozenstvi lasky k bliznimu a odpusteni vsem kdo nam ublizuji. Islam je pravy opak! Pro nej existuji jenom Muslimove, ostatni je nutno porobit. A kdyz nechteji konvertovat k islamu, tak podriznout a vsechno si privlastnit. Kdyz se podrobi, musi jeste zaplatit vysokou dan!!!! Vy to jeste nevite?

  • Obhajování Muslimů s tím, že někteří jsou hodní, mi připomíná slavnou větu z filmu: „To jsou blechy psí, ty na člověka nejdou“. Muslim má povinnost zabíjet a zotročovat bezvěrce – tedy nemuslima. Co se týče myšlení, je neměnné více než dvě tisíciletí.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*