Studie: Pouze 18 procent Němců si myslí, že mohou svobodně vyjádřit své názory na veřejnosti

Studie: Pouze 18 procent Němců si myslí, že mohou svobodně vyjádřit své názory na veřejnosti

Špatný stav svobodného projevu v Evropě byl opět zdůrazněn průzkumem, který odhalil, že pouze 18% Němců má pocit, že se mohou svobodně vyjádřit na veřejnosti.Průzkum provedený Allensbachovým institutem pro demoskopii, jenž byl publikován v deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung, se tázal Němců na řadu otázek, aby určil, zda se Němci nebojí na veřejnosti vyjádřit své názory.

59 respondentů z 1283 uvedlo, že se nebojí vyjádřit své názory mezi přáteli, ale pouze 18% respondentů uvedlo, že by se nebálo vyjádřit tyto názory na veřejnosti.

Kromě toho, jen 17 procent respondentů uvedlo, že se nebojí vyjádřit svůj názor na internetu, zatímco 3,5 procent uvedlo, že svoboda projevu je možná pouze v soukromých kruzích.

Nejvíce tabu jsou témata jako islám a uprchlíci, podle respondentů, z nichž 41% uvedlo, že politická korektnost zašla příliš daleko.

Dvě třetiny respondentů také uvedlo, že byl vyvinut příliš velký tlak na svobodu projevu a jsou nuceni odkazovat na „cizince“ nebo „osoby narozené v zahraničí“ jako na „lidi s migračním pozadím“.

Jak jsme dříve informovali, někteří lidé v Německu jsou méně znepokojeni s vyjadřováním kontroverzních názorů na veřejnosti.

Série pouličních rozhovorů s muslimy v Německu ukázala, že každý z nich tvrdí, že je to „absolutně“ a „stoprocentně“ vina ženy, pokud je znásilněna při nošení krátké sukně.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

Švýcarský ministr zdravotnictví Alain Berset dal najevo, že kontroverzní využívání certifikačního covidového systému alpským státem…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*