Studie potvrzuje: Uprchlíci nejsou ekonomicky přínosní, většinou jsou nezaměstnaní a stojí miliardy EUR

Studie potvrzuje: Uprchlíci nejsou ekonomicky přínosní, většinou jsou nezaměstnaní a stojí miliardy EUR

Nová studie Expertní skupiny pro veřejné ekonomické studie (ESO) odhalila, jak imigrace stojí Švédsko miliardy EUR ročně, píše deník SVT.

Studie ESO zkoumala míru zaměstnanosti u uprchlíků mezi lety 1983 a 2015. Ta ukazuje, jak se míra zaměstnanosti uprchlíků postupně zhoršovala. V osmdesátých letech byla zaznamenaná integrace výrazně rychlejší, než v devadesátých letech a později.

„Můžeme zjistit, že bylo vždy obtížné zaměstnat uprchlíky,“ říká Joakim Ruist, jeden z autorů studie.

Studie předpovídá dlouhodobé důsledky imigrace na švédské veřejné finance. Jak v krátkodobém, tak v dlouhodobém horizontu, migranti budou stát Švédsko miliardy EUR, píše se ve studii.Přestože průměrný imigrant přispívá společnosti, nezahrnuje počáteční náklady a náklady na důchod. Čisté náklady průměrného „uprchlíka“ tedy budou činit celkem 74 000 švédských korun ročně (asi 185 370 Kč).

Vzhledem k tomu, že do Švédska přišlo 830 000 migrantů jako žadatelé o azyl, země za ně zaplatí ročně 61,4 miliardy švédských korun (asi 152 805 000 000 Kč)

Zjištění této studie se od jiných projekcí příliš neliší. Známý německý ekonom Hans-Werner Sinn dříve uvedl, že migranti v Německou jsou nedostatečně kvalifikovaní a nemohou „vrátit zpět to, co dostali od sociálního státu.“

Podle Sinna by němečtí migranti mohli stát zemi během svého života 1 bilión EUR. V Nizozemsku lze vidět podobnou tendenci. Nejméně 90% uprchlíků je stále nezaměstnaných poté, co jsou v zemi po dobu 2,5 roku. Existují také podobné případy ze Švýcarska a Rakouska.

Není překvapením, že uprchlíci, přistěhovalci nebo žadatelé o azyl stáli evropské země miliardy EUR. Zatímco nepřinášejí žádný přínos a většinou žijí je sociálních dávek, Evropané musí nutně pracovat déle a platit více daní.

(Ilustrační obrázek Foto: AFP)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Studie potvrzuje: Uprchlíci nejsou ekonomicky přínosní, většinou jsou nezaměstnaní a stojí miliardy EUR

  • Ti politici, kteří jak oslové neustále melou tu svou a záměrně zaplevelují Evropu ekonomickými migranty páchají zlo na domorodém obyvatelstvu. Evropa není nafukovací a středověké a drzé chování migrantů není možné tolerovat. V Evropě je spousta lidí chudých , bez práce a bez domova. není možné přivandrovalcům okamžitě snášet modré z nebe a na domorodé obyvatelstvo se vykašlat. . Většinou tito migranti jen očekávají , že jim budeme sloužit a okamžitě dostanou to co chtějí. Jak k tomu přijdou naši důchodci, kteří celý život dělali a podíleli se na rozkvětu naší země a mají být oproti přivandrovalcům v roli nejchudších lidí. Zdravý rozum to nebere jak lidé, kteří nemají sociální cítění a smysl pro spravedlnost by klidně nechali svoji zem zdevastovat hordami nemakačenků. Kdo tento nesmysl z dovozem migrantů způsobil a co tím sleduje. Určitě nic co by bylo dobré pro domorodé obyvatelstvo, ale záměrně chtějí vyvolávat nesváry mezi rozlišnými etniky. Myslím, že jakýkoliv boj by určitě nebyl sametový a komu by to asi prospělo a kdo by z toho měl užitek. Je to hrůza co naše záměrně školou zblblé děti by mohlo v budoucnu čekat.

  • Ztráty z vítací politiky narostly o cenu té studie. Nemusíte být hlava, abyste si spočítali, že když budou tři migranti ze sta pracovat a ostatní budou na dávkách, nemůže se to rentovat. Dostávají kapesné, mobily zdarma, zdravotní pojištění zdarma, ubytování zdarma a nevím co ještě. To se nemůže vyplatit nikdy.
    K tomu si přičtěte škody z trestné činnosti, kterou páchají. Zvýšené náklady na hlídání teroristů …
    Za migraci nesou odpovědnost především USA, které rozbombardovali těm lidem jejich země, které rozvrátily zavedené pořádky apod. Pokud má někdo migrací trpět, ať jsou to právě USA a bývalí kolonizátoři, kteří mají co splácet.
    My jim nic nedlužíme, tak je nemusíme přijímat.

  • Na to zjisteni se musi delat studie? To bylo jasne uz od pocatku migrace, ze to takhle dopadne. Zkusenosti z jinych zemich jeste pred masovou migraci byly prece uz davno zname. Vetsina migrantu nechce pracovat, neni pouzitelna protoze nema vzdelani a nezna jazyk. Neda se asimilovat, bile nenavidi a pacha na nich nasili. Islam jim to tak prikazuje. Islam stale neni v EU zakazan, stavi se stale nove mesity penezi Saudu. Byli sem pozvani, aby zvysili populaci a byly prachy na duchody. Zatim dostavaji duchodci o to mene, protoze migranti moc stoji, ze uz se na ne uvolnuji fondy EU. Nemecko se presto nemuze zbavit Merkelove, ktera je stale zve a vita…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*