Studie: 70% Evropanů vidí rychlý populační růst muslimů jako vážnou hrozbu

Studie: 70% Evropanů vidí rychlý populační růst muslimů jako vážnou hrozbu

Drtivá většina Evropanů je stále více znepokojena rychlým populačním růstem muslimů, ukazuje únorový průzkum nadace Századvég Foundation.

Tisíce Evropanů z 28 zemí byli dotazováni: „Jak vážná je pro Evropu hrozba rychlého růstu populace muslimů?“

40% respondentů uvedlo, že tuto hrozbu považují za „velmi závažnou“, zatímco dalších 30% uvedlo, že ji považují za „poněkud závažnou“.

Source: Project 28 – http://project28.eu/migration-terrorism-2018/Studie rovněž ukazuje, že 78% respondentů považuje nelegální přistěhovalectví za vážný problém, přičemž 57% respondentů věří, že příliv migrantů změní kulturu jejich země.

Respondenti se v drtivé většině domnívají, že Evropa by měla pomáhat a podporovat migranty (81%), ale domnívají se, že by k tomu mělo docházet v jejich domovských zemích.

To by byl určitě dobrý nápad, neboť Paul Collier, profesor na Oxfordské univerzitě nedávno uvedl, že západní země by mohly pomoci více než stovce uprchlíků v jejich domovských zemích za stejnou cenu, jaká je potřeba na pomoc jednomu uprchlíkovi na domácí půdě.

„Utrácíme 135 dolarů na každou osobu, která se tady objeví, ve srovnání s jedním dolarem pro každou osobu, které pomůžeme v jejím vlastním regionu. Ti, kteří bydlí doma, jsou často mnohem slabší, než ti, kteří mají prostředky na to, aby se dostali do Evropy,“ řekl profesor na konferenci Dánské strany sociální demokracie v Kodani v loňském roce.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*