Střední Evropa utrácí milióny na posílení libyjské pobřežní stráže

Střední Evropa utrácí milióny na posílení libyjské pobřežní stráže

Země Visegrátské skupiny (V4) utrácejí 35 miliónů eur v severní Africe, aby posílily libyjskou pobřežní stráž s cílem zastavit nelegální migraci do Evropy, informoval vládní představitel.  Szabolcs Takacs, státní tajemník pro záležitosti EU, se setkal s italským místopředsedou vlády Matteem Salvinim po přijetí na maďarské ambasádě v Římě, kde si připomněli národní svátek. Takacs zdůraznil solidaritu mezi Maďarskem a Itálií a jejich podporu Říma v boji proti nelegální migraci.

„Sdílíme názor italské vlády, že nelegální migranti směřující do Evropy musí být zastaveni na pobřeží Afriky,“ uvedl.

Itálie finančně podpořila libyjskou pobřežní hlídku a opatření proti obchodování s lidmi, uvedl a dodal, že země V4 chtějí přispět k tomuto úsilí.

Tím, že jme zakázali lodím přepravovat migranty, Itálie ukázala, že námořní nelegální migrace může být zastavena, řekl a dodal, že migrační politika Salviniho je příkladem toho, jak nelegální migrace nemusí být akceptována, ale prostě řízena.

„Souhlasíme s tím, že pokud zastavíme nelegální migraci mimo Evropu, nebude existovat potřeba interní debaty v Evropě,“ uvedl Takacs.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*