„Strategická depopulace“ Sýrie je příčinou uprchlické krize v EU

„Strategická depopulace“ Sýrie je příčinou uprchlické krize v EU

Zaplavení Evropy bezpočtem uprchlíků může být výsledkem „strategického vylidňování“ Sýrie vedeného odpůrci syrské vlády, uvedl zakladatel WikiLeaks Julian Assange.

Transparentní organizace WikiLeaks prohledala své diplomatické kanály a odkryla „zajímavé spekulace o pohybu uprchlíků,“ řekl Assange v rozhovoru se zpravodajským serverem ThePressProject.

„Takže, jednalo se o tyto úvahy: Příležitostní odpůrci země by se měli zapojit do strategického vylidňování, což povede ke snížení bojové kapacity vlády,“ vysvětlil Assange.

Informátor zdůraznil, že „je to především střední třída, která prchá“ ze Sýrie vzhledem k tomu, že má „jazykové dovednosti, peníze a nějaké vazby. „Inženýři, manažeři a státní úředníci, jsou přesně ti, kteří jsou potřeba k zachování funkční vlády,“ uvedl Assange.

Zakladatel WikiLeaks Julian Assange
Zakladatel WikiLeaks Julian Assange

Syrský lid je pobízen, aby prchal ze své země, především ze strany Německa, které tvrdí, že bude přijímat velké množství uprchlíků, a Turecka, které přijalo téměř tři milióny uprchlíků, a tím výrazně oslabili syrskou vládu,“ zdůraznil Assange.

Sýrie není jediným příkladem v nedávné historii, kdy byla migrace použita jako zbraň; během války v Iráku, řeklo Švédsko Spojeným státům, že „přijetí iráckých uprchlíků bylo součástí pro jejich přínos,“ podle zdrojů.

Zakladatel WikiLeaks uvedl, že je to „ostuda“, že USA odmítají vzít syrské uprchlíky, protože je to právě Washington, který by měl být zodpovědný za stovky tisíc lidí, kteří prchají do Evropy a mají za následek uzavírání hranic sousedních zemí v EU.

Tato situace je důsledkem americké, britské a francouzské politiky na Středním východě, spolu s politikou amerických regionálních spojenců na Blízkém východě- Katar, Turecko, Jordánsko, Izrael a Saúdská Arábie,“ uvedl Assange.

Zadržené dokumenty, které byly zveřejněny na serveru WikiLeaks odhalily, že USA stála za spiknutím svrhnout syrskou vládu již od roku 2006, zdůraznil Assange.

USA usilovaly, aby byla syrská vláda „paranoidní“ a jednala „přehnaně“ vyvoláním strachu a paranoie, aby měla syrská vláda strach z převratu, aby se vyburcovalo sektářské napětí mezi sunnity a šíity, aby se zastavily zahraniční investice v Sýrii a také tajně financovaly různé nevládní organizace, které měly v Sýrii dělat problémy, s použitím saúdské a egyptské pomoci,“ uvedl Assange.

Během toho, všechny Asadovy pokusy bojovat proti terorismu a proti rozšiřování Islámského státu, byly prezentovány jako projev slabosti a toho, že syrská vláda nemá plnou kontrolu nad svým územím a musí být svržena,“ dodal informátor.

„Samozřejmě, že si CIA uvědomuje, že mají výhodu. Vytváří problém, a pak dostanou větší rozpočet na jeho vyřešení. Podobně to funguje s dodavateli se zbraněmi a výrobci zbraní. Pokud není žáden problém, pak jsou jejich rozpočty ořezané. Proto se problémy vytváří,“ uvedl Assange.

Vměšováním se do Sýrie, Washington také usiloval o „oslabení Hizballáhu, což by zajistilo Izraeli větší kontrolu Golanských výšin, možná také vytvoření nárazníkové zóny; stejně jako vyšachování syrského regionálního spojence, Írán; likvidaci poslední ruské základny, která zůstala mimo území bývalého Sovětského svazu; vytvoření cesty pro plynovod, který má vést z Kataru do Saúdské Arábie až přes Sýrii do Evropy, což by konkurovalo ruskému plynu,“ dodal Assange.

Americká intervence uvrhla Sýrii do krvavého konfliktu od roku 2011. Více než 220.000 lidí bylo zabito, podle odhadů OSN. Vládní síly po celou dobu konfliktu bojovaly proti různým militantním skupinám, včetně tzv. umírněné opozici podporované Západem, stejně jako proti džihádistům Islámského státu a teroristickým skupinám al-Nusra.

Koncem září, Rusko zahájilo letecké údery proti teroristům v Sýrii na žádost prezidenta Bašára Asada, což umožnilo vládním silám zahájit rozsáhlou ofenzívu a přispět tím k velkému obratu v syrském konfliktu.

 

 

RT/ svobodnenoviny.eu

Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*