Strašná „nigerijská nemoc“ zvaná opičí neštovice se poprvé šíří ve Spojeném království

Strašná „nigerijská nemoc“ zvaná opičí neštovice se poprvé šíří ve Spojeném království

V dalším hvězdném příkladu „úspěchu“ volné kontroly britských hranic se ve Spojeném království nyní poprvé vyskytlo nakažlivé onemocnění šířící se pod názvem Monkeypox (opičí neštovice). Třetí případ, který byl nyní objeven, se vyskytl u zdravotní pracovnice v Blackpoolu, píše deník Independent.    Pacientka byla převezena z nemocnice Blackpool Victoria do nemocnice Newcastle’s Royal Victoria, aby byla izolována v karanténě v naději, že se zabrání šíření tohoto viru.

Předchozí dva případy onemocnění byli pacienti, kteří cestovali do Nigérie. Zařízení na severovýchodě ošetřilo dva pacienty, kteří se virusem nakazili.

Národní ředitelka pro veřejnou zdravotní péči Anglie (PHE) Dr. Nick Phin uvedla:

„Tato zdravotní pracovnice se starala o tohoto pacienta předtím, než jí byly diagnostikovány opičí neštovice. Aktivně monitorujeme kontakty po dobu 21 dnů od expozice, abychom odhalili každého nemocného, takže mohou být rychle vyhodnoceni.“

„Tato osoba byla izolována a postupujeme velmi opatrně, abychom zjistili, že budou sledovány všechny kontakty.“

PHE uvedla, že zaujmou „vysoce preventivní přístup“, k viru, jenž může být v ojedinělých případech nebezpečný a dodala, že pozorně sleduje každého, kdo byl v kontaktu s infikovaným člověkem.

První případ ve Velké Británii byl nigerijský občan a námořní důstojník na základně v Cornwallu. Jsou ošetřováni na specializované jednotce v nemocnici Royal Free Hospital v Londýně.

Nigérie měla největší ohnisko této nemoci, jaké bylo dosud viděno v roce 2017.

O opičích neštovicích:

Virus se šíří prostřednictvím blízkého kontaktu a trvá to 16 dní, než se objeví symptomy. Ty zahrnují horečku, bolesti hlavy a vyrážky, které mohou zformoval křehké puchýře.

Poprvé bylo toto onemocnění identifikováno u lidí v roce 1971 v Demokratické republice Kongo.

Historicky se na africkém kontinentu nemoc rozšířila manipulací s infikovanými opicemi.

Existuje také myšlenka, že pravděpodobným zdrojem nákazy mohou být i gambijští obří potkani, veverky a jiní hlodavci.

Byly zaznamenány i úmrtí, nejčastěji mezi mladými.

Světová zdravotnická organizace uvádí, že jeden z deseti případů je smrtelný – avšak jejich zprávy se převážně týkají zemí s nevyvinutými zdravotnickými systémy.

Konzumace nepřiměřeně uvařeného masa ze zvířat nebo hlodavců nesoucích toto onemocnění je podle WHO další potenciální rizikový faktor.

 

(Opičí neštovice Foto: Wikipedia.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Strašná „nigerijská nemoc“ zvaná opičí neštovice se poprvé šíří ve Spojeném království

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*