Strana AfD chce podat na Angelu Merkelovou žalobu u ústavního soudu za to, že otevřela hranice země

Strana AfD chce podat na Angelu Merkelovou žalobu u ústavního soudu za to, že otevřela hranice země

Německá strana AfD chce podat na Angelu Merkelovou žalobu u ústavního soudu za její rozhodnutí v roce 2015 otevřít hranice země. Tím, že obešla parlament, Merkelová porušila ústavu, tvrdí strana.

Populistická strana AfD oznámila, že podala stížnost na Merkelovou za její rozhodnutí o migraci z roku 2015. Podle strany měla Merkelová konzultovat tak zásadní otázku s německým parlamentem.

Během debaty o migraci v srpnu 2015 Merkelová prohlásila „Wir schaffen das“ (my to zvládneme)“, aby signalizovala, že země je připravena vypořádat se s uprchlíky, kteří přicházejí do Německa.

Tím, že Německo také pozastavilo Dublinskou konvenci, motivovalo milióny uprchlíků a migrantů, aby přišli do Evropy. Německý federální úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF) učinil mezi lednem 2015 až březnem 2018 1.65 miliónů rozhodnutí o udělení azylu.

AfD uvedla, že žaloba je zaměřena na rozhodnutí ze září roku 2015, aby byla otevřena hranice mezi Rakouskem a Německem. Soud musí odhalit „nespravedlivou krutovládu,“ tvrdí strana.

Soud musí ještě rozhodnout, zda stížnost může vést k formální žalobě.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*