Stovky migrantů uprchly z tábora v Itálii, který byl v karanténě

Stovky migrantů uprchly z tábora v Itálii, který byl v karanténě

Stovky nelegálních migrantů uprchly k tábora, který byl v karanténě kvůli koronaviru na italském ostrově Sicílie, podle místních zpráv.  

Podle některých odhadů se více než 700 migrantům podařilo uprchnout z několika zadržovacích středisek na ostrově, kde byli drženi po masovém příjezdu z Afriky v posledních dnech.Až 520 migrantů uprchlo ze stanu v detenčním zařízení v Porto Empedocle, které mělo kapacitu pro pouhých 100 lidí, informoval deník Il Primato Nazionale.

Bývalý místopředseda vlády Matteo Salvini sdílel videozáznam útěku na sociálních sítích.

„Katastrofa. Italové jsou monitorováni doma i na pláži, zatímco nelegální imigranti si mohou dělat, co chtějí,“ napsal Salvini.

K masovému útěku došlo jen několik hodin po dalším podobném, kdy nejméně 184 migrantů uprchlo z detenčního centra v Caltanissetta, také na Sicílii.

Úřady tvrdí, že se jim podařilo zachytit 118 uprchlíků po dlouhém nočním průzkumu, ale kde jsou zbývající uprchlíci, nikdo neví.

Nejjižnější ostrovy Itálie jsou zaplavovány migranty, kteří přijíždějí na lodích za pomocí obchodníků s lidmi a nevládních organizací.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*