Stovky migrantů obsadily prázdnou pařížskou školu

Stovky migrantů obsadily prázdnou pařížskou školu

Podle zpráv obsadily s pomocí nevládních organizací prázdnou školní budovu v Paříži stovky migrantů bez domova.

Zhruba 300 ilegálních cizinců vstoupilo do zařízení v 16. obvodu francouzského hlavního města s úmyslem učinit z něj svůj domov.Aktivisté z mnoha nevládních organizací pomáhali migrantům při úklidu budovy a stavění stanů a lůžkovin před příjezdem policie.

Migranti se zastoupením nevládních organizací požadovali, aby jim vláda poskytla přístřeší.

„Částečně zničená budova mateřské školy byla prohlášena za nebezpečnou a poslední dva roky je prázdná. Je to jedna ze 489 staveb, které stát uvádí jako volné pro úkryt,“ uvádí agentura Anadolu.

Pařížský místostarosta Ian Brossat navštívil školu, aby informoval migranty, že tam kvůli obavám o bezpečnost nemohou zůstat, ale zařídil jejich přesun do několika tělocvičen po městě.

„Obvykle je to zodpovědnost národní vlády, ale pařížské úřady poskytnou tělocvičny pro bezdomovce, které mají topení a jsou bezpečnější, dočasně, dokud vláda nenajde řešení,“ řekl Brossat.

Aktivisté z nevládních organizací tvrdí, že hodlají v řešení problému pokračovat, dokud migranti nedostanou trvalejší bydlení.

„Cílem není zůstat na místě, ale získat přístřeší pro lidi na ulici. Zajistíme, aby po tělocvičnách následovala skutečná ubytovací řešení,“ řekl Yann Manzi, zakladatel organizace Utopia56.

„Rozhodnutí vlády je nechat je na ulici. Všechny ubytovny v Paříži jsou prázdné. Proč tam nemohou být ubytováni migranti?“

Několik volených úředníků údajně ocenilo obsazení budovy a dokonce jí navštívili, aby nabídli svou podporu.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Komentář “Stovky migrantů obsadily prázdnou pařížskou školu

  • Proč se nevrátí domů ??!!! Jelikož v Evropě je pro migranti vše zadarmo a ještě jím stát zaplati !!! Jenom blázen by šel do své zemi kde by museli pracovat !!! Až vlády Evropě nebudou uprchlíků zadarmo nic dává natož jím platiť tak se vrátí domů dříve né !!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*