Stoupenci Islámského státu zaútočili v Německu na kurdské demonstranty

Stoupenci Islámského státu zaútočili v Německu na kurdské demonstranty

Pokojné protesty proti Islámskému státu c Sýrii a Iráku, které uspořádaly kurdští příslušníci v několika německých městech, skončily s vážnými střety s pro-džihádistiskými muslimy v Hamburku a Celle. Policie musela požádat o přesily, aby obnovili pořádek.

Policie města Hamburg v přístavním městě, v kterém bydlí 1,8 miliónů lidí, nasadila vodní děla, obušky a pepřové spreje, aby rozptýlili davy válčících Kurdů proti pro-džihádistickým muslimům, kteří byli vyzbrojeni noži a boxery a zaútočili proti protestujícím proti Islámskému státu.

Zpočátku, v úterý odpoledne asi 80 kurdských demonstrantů obsadilo na hodinu hamburské hlavní vlakové nádraží, dle zpráv NDR. Kurdští demonstranti opustili dobrovolně železnice po 18.00, uvedl mluvčí policie.

Foto : RT
Foto : RT

Větší skupina, asi 500 kurdských demonstrantů pochodovala centrem Hamburku. Na své cestě poškodili několik automobilů a turecké snack bary, kde ničili tabule a házeli kolem plastové židle. Policie zadržela 14 vzbouřenců.

Později se shromáždilo v blízkosti Al Nour mešity v Steindamm ulici nedaleko vlakového nádraží několik set kurských demonstrantů. Asi v 23. 30 místního času byli Kurdové napadeni skupinou asi 40 ozbrojených stoupenců Islámského státu, uvedla RT.

Demonstrace Kurdů proti Islámskému státu v severním Německu začala v pondělí a podpořily ji stovky demonstrantů ve městech Brémy, Celle, Göttingen, Hannover, Kiel a Oldenburg.

Ve většině měst probíhaly protesty prakticky bez problémů, ale v Celle policie nedokázala střetům zabránit.

K prvním střetům mezi asi 100 Kurdy a muslimy došlo v pondělí, ale policie v Celle, městě ve kterém žije 71 000 lidí, za pomocí kolegů z Hannoveru, Oldenburgu a Wolfsburgu, zabránila vážným střetům mezi těmito dvěma skupinami.

V úterý se však obě strany vyzbrojily kameny a láhvemi, pokoušejíc se prorazit policejní zátarasy, aby se mohli vzájemně napadnout.


Policie k potlačení nepokojů použila pepřové spreje a obušky, aby odrazili útočníky a zabránili násilí. I když se situace uklidnila a žádní důstojníci nebyli zraněni, velká policejní síla zůstává ve městě, aby se zabránilo případné eskalaci konfliktu.

Někteří z muslimů, kteří se účastnili střetů v Celle, měli čečenskou státní příslušnost a přicestovali z celého Německa, uvedla Cellesche Zeitung.

http://www.youtube.com/watch?v=Ny_bBus9p7o

Vlna protestů proti Islámskému státu pořádaných kurdskými aktivisty otřásla v mnoha evropských hlavních městech, včetně Londýna, Bruselu, Haagu a ve švédském Göteborgu.

Kurdové v Evropě protestují proti ozbrojencům Islámského státu, kteří v Iráku a Sýrii beztrestně útočí na kurdské komunity. Útoky džihádistů proti kurdským pozicím v Kabani v Sýrii, poblíž tureckých hranic již stálo asi 400 životů, zatímco nálety USA a jejich spojenců proti bojovníkům Islámského státu v Sýrii nejsou na tyto oblasti zaměřené.

zdroj : http://rt.com

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Stoupenci Islámského státu zaútočili v Německu na kurdské demonstranty

  • Je velice zastrašující,že vlády v zemích EU otevřeně podporují řezníky z IS.To ale bylo i před přepadením Jugoslávie režimem USA a jejich poskoky ze zemí NATO.Bylo do Bosny přivezeno obrovské množství islamských vrahů se Saudské Arábie,Afganistánu,čečenských bojovníků a žoldáků z EU.Byl také podporováni chorvatstští fašisté a kosovští albánci.Ti všichni na příkaz režimu USA vykonávali ty nejhorší zvěrstva.Dnes tito řezníci jsou dopravováni na Ukrajinu,kde se již krvavě zapsali
    řezáním hlav vlastencům,kteří nechtějí fašismus řízený režimem USA.Nechci být špatným prorokem ale kvůli lhostejnosti vlád EU řízené okupační správou USA ,která sem plánovitě nechává navážet tyto všehoschopné řezníky , jako tzv.uprchlíky.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*