Stop GMO : Ruští vědci prosazují 10- letý zákaz na geneticky modifikované potraviny.

Stop GMO : Ruští vědci prosazují 10- letý zákaz na geneticky modifikované potraviny.

Ruští vědci chtějí 10- letý zákaz všech GMO produktů, aby se mezitím důkladně prostudoval jejich vliv na lidské zdraví a zdůrazňují, jak je tento výzkum důležitý.

„Je nesmírně důležité zakázat na 10 let všechny GMO produkty. Během toho co budou zakázány můžeme provést řadu experimentů, testů a můžeme dokonce vyvinout nové výzkumné metody,“ uvedla pro agenturu Interfax viceprezidentka Russia National Association for Genetic Safety, Irina Ermakova.

Dle jejího vyjádření nebyla doposud uskutečněna žádná dostatečná studie o vlivu GMO potravin na lidské zdraví.

Nicméně již vědci potvrdili, že většina studií zatím dokazuje, že tyto produkty můžou mít extrémně nebezpečné vedlejší účinky.

„Bylo dokázáno, že nejen v Rusku, ale ve většině zemích po celém světě jsou GMO produkty nebezpečné. Metody k získávání GMO nejsou perfektní, proto jsou všechny tyto produkty nebezpečné,“ dodala Ermakova

„Biotechnologie by se rozhodně měly vyvíjet, ale GMO by měly být úplně zakázány a měly by se zastavit před šířením,“ Ermakova ještě dodala.

V září Rusko prosadilo zákon pro State Registration o GMO a GMO obsahujících produktech. Zákon nařizuje registraci všech produktů obsahujících GM komponenty. Dokonce v září ruští zákonodárci zakázali dovoz a prodej geneticky modifikované kukuřice od společnosti Monsanto, po tom co studie ve Francii prohlásila, že může vyvolávat rakovinu. Ministr Mitry Medvedev nařídil regulačním agenturám, aby zvážili možný zákaz všech GMO produktů dovážených do Ruska.

zdroj : rt.com  překlad : svobodnenoviny.eu

Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*