Stížnost Hnutí pro život ČR na nevyváženost vysílání

Stížnost Hnutí pro život ČR na nevyváženost vysílání

Vážení členové Rady pro rozhlasové a televizní vysílání,
dne 29. března 2014 proběhlo v Praze oznámené shromáždění Pochod pro život za podpory až čtyř tisíc účastníků. Přes tuto masovou účast se o události neobjevila žádná zmínka v odpoledních ani večerních zpravodajstvích televizí ČT, Nova ani v rozhlasových stanicích.

Pochodu pro život se přitom zúčastnili i vrcholní představitelé politického, občanského i náboženského života, řada osobností z ČR i ze zahraničí (Rakousko, Německo, Slovensko, Kanada). Účastníci se shromáždili proto, aby každá nečekaně těhotná žena v naší zemi věděla, že jsou zde lidé ochotní jí pomoci. Zároveň upozorňovali, že platný potratový zákon těhotným ženám nepomáhá v jejich nelehké situaci, ale zraňuje a zabíjí. Připomněli, že dítě je to nejdražší, co jsme dostali a jen v loňském roce přišlo o život dalších 23 tisíc dětí. O konání shromáždění byly stanice informovány přímo i prostřednictvím ČTK.

Například v hlavní zpravodajské relaci České televize, poskytující souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě, dostaly ten den přednost informace jako: Konec lyžařské sezóny, Kongres SPOZ, Podvody s ojetými automobily, Zbytečné zabíjení zvířat v ZOO?, Očkování proti klíšťatům, Texasu krize prospěla, Homosexuální sňatky ve Velké Británii.

pochod pro zivot

O Pochodu pro život přinesla ČT krátkou reportáž pouze v náboženském vysílání o dva týdny později, což lze těžko považovat za naplnění hlavního úkolu veřejné služby v oblasti televizního vysílání, kterým jsou zejména poskytování objektivních, ověřených, ve svém celku vyvážených a všestranných informací pro svobodné vytváření názorů.


Vzhledem k závažnosti celospolečenského tématu, tváří v tvář vymírání českého národa a k masové účasti na shromáždění je pro nás toto mlčení nepochopitelné a považujeme jej za bezprecedentní profesní selhání vytvářející nevyvážený obraz o dění v České republice. A jménem Hnutí Pro život ČR požaduji, aby rozhlasové a televizní stanice dostaly za povinnost o této stížnosti a jejím vypořádání veřejnost informovat, či jinak napravili deformovaný obraz o dění v ČR.

V úctě

Mgr. Radim Ucháč
Hnutí Pro život ČR
Hlubočepská 85/64
152 00 Praha 5
email: info@prolife.cz
http://pochodprozivot.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*