STÍNOVÉ GENDERSTAPO

STÍNOVÉ GENDERSTAPO

A přeci jsem to udělal. I když jsem si říkal, že to nikdy neudělám.Obětoval jsem sobotní večer a přečetl si MANUÁL PRO POSUZOVÁNÍ SEXISTICKÉ REKLAMY, kterou vydala sekta s podobně šíleným názvem – Stínová rada pro reklamu. Zasvěcení znají tuhle bandu (ne nepodobnou organizaci MeToo) díky mediálnímu vřískání poté, co Pivovar Bernard vydal edici lahvových piv s dívkami na etiketě. Později se členka tohodle genderstapa – Petra Havlíková zůčastnila debaty v pořadu Pro a proti na Českém rozhlasu s panem Bernardem (spolumajitelem pivovaru Bernard), který ji naštěstí nebral vůbec vážně.

Děvčata ze Stínové rady pro reklamu se rozhodla vydat manuál (pro nás – šovinistické bílé sexisty), jak rozpoznat sexistickou reklamu a kam ji nahlásit (napráskat). Protože tak je to správné, tak to má být. Já zjistil, že jsem sexista se všemi možnými projevy. Mí přátelé jsou dle manuálu též sexisti a vše kolem je také sexistické. I Modrá a růžová barva jsou sexistické, jak jsem se v manuálu dočetl. A všechny ostatní barvy jsou pravděbodobně sexistické jakbysmet. S výjimkou černé – ta bude nejspíš jen rasistická. Rasismus samozřejmě není v manuálu opomenut. Sexismus bez rasismu je totiž jako Tofi bez Vaculíka. Netřeba dodávat, že představit si pod pojmem matka ženu je úplným vrcholem sexismu. A bez zajímavosti není ani to, že reklama na Fidorku z roku 2003, kdy holčička praští panenkou do automobilu tak silně, až se nafouknou airbagy je sexistická. Jak jinak…Jistě není náhodou, že členky Stínové rady pro reklamu (které já nazývám genderstapem) vyzdvihují úžasnou zemi jménem Švédsko (které já nazývám Švédenistánem). Nevím, jestli je třeba se zde rozepisovat o jedinečnosti Švédska – myslím, že o této zemi směřující do středověku bylo ve Svobodných novinách napsáno víc než dost. Člověk se zdravým (nesluníčkovým a nefeministickým) rozumem stěží chápe, co feministky obdivují na zemi s asi největším počtem znásilnění v Evropě. V podstatě jde ve švédské vymoženosti o to, že kdykoliv jdete ulicí nějakého (zatím) švédského města a vidíte bilboard s dívkou v bikinách, můžete se pohoršit, zavolat úředníkovi jménem Henrik nebo podobně na příslušný institut, že vás reklama pohoršuje a s velkou pravděpodobností bude reklama stažena. No, ponechme na Švédech samotných, jestli modelky na bilboardech jsou v současnosné době hlavním problémem Švédska. Soudružky ze „stínovky“ se ovšem neomezily jen na Švédsko, ale inspirovali se i u našich sousedů z Rakouska. Konkrétně v muslimské Vídni. Stínové svazačky se shlédly ve zvrácené udavačské skupině DIE WERBEWATCHGROUP WIEN GEGEN SEXISTISCHE WERBUNG. Jedná se prakticky o stejný institut jako ve Švédsku (tipuji neziskovkový), ovšem úředník nebude Henrik, ale spíše Hainz či Horst.

Stínová rada pro reklamu samozřejmě dohlíží jako Velký bratr na vše a tudíž se pohoršuje i nad reklamami, kde jsou na léky určené na potíže se stářím zobrazováni výhradně staří lidé, což je prý předsudek. Už se těším na tu komedii, až si bude někdo stěžovat, že v reklamě na BMW jede mladý úspěšný muž či žena v BMW a nikoliv v Dáčii.

Jelikož se autorky nestydí za svůj novodobý Main Kampf, který vytvořily, na závěr manuálu hrdě uvádějí svá jména i s přehledem pseudověd, které vystudovaly. Asi by nebylo od věci vlastnit stroj času, abychom těmto „dámám“ ukázali, jakou apokalypsu způsobí svým honem za popularitou a uznáním za každou cenu v budoucnosti. Jsem si jistý, že pokud tohle genderové šílenství neskončí, dočkáme se opravdové katastrofy.

Závěrem bych chtěl vám, čtenářům a redaktorům Svobodných novin doporučit, aby si tento MANUÁL PRO POSUZOVÁNÍ SEXISTICKÉ REKLAMY vytiskli a umístili na WC….pro případ, že vám dojde toaletní papír.

Jakub CIKRYT

(Foto: Facebook/ Stínova rada pro reklamu)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*