Steinová: Americké zbraně živí terorismus na Středním východě

Steinová: Americké zbraně živí terorismus na Středním východě

Prezidentská kandidátka za Stranu zelených Jill Steinová vyzvala Spojené státy, aby zahájily „mírovou ofenzívu“ na Středním východě, který by, jak uvedla, měla začít s „embargem na zbraně“ proti zemím, které podporují terorismus v regionu.                 

Několik zemí na Středním východě bojuje proti islámskému státu a dalším takfiri teroristům, kteří jsou většinou podporováni Spojenými státy nebo jejich regionálními spojenci, jako je Saúdská Arábie a Izrael.

Washington prodal těmto zemím zbraně v hodnotě miliard dolarů. Jen minulý týden, ministerstvo schválilo potenciální prodej o 1,15 miliard dolarů více za zbraně do Rijádu k nahrazení položek zničených ve válce.

Stejnová, lékařka, mírová aktivistka a politička uvedla, že Spojené státy potřebují „nový druh ofenzívy na Středním východě, protože bombardování terorismu a střelba terorismu terorismus nepotlačí.“

„Je to jen rozdmýchávání plamenů terorismu, bídy a chudoby, které pohánějí terorismus,“ uvedla během setkání na radnici pořádaného CNN.

„Žádáme o nový druh ofenzívy, o mírovou ofenzívu na Středním východě, která začíná embargem na zbraně,“ dodala kandidátka na prezidenta.

Aktivistka uvedla, že Amerika a její spojenci poskytují většinu zbraní bojovým silám v zemích zmítaných válkou, takže by měl Washington zavést zbrojní embargo.

Politička Strany zelených uvedl, že islámský stát nepředstavuje „bezpečnostní hrozbu“ pro Spojené státy, takže by se měl Washington vyhnout použití síly proti němu.

Polička uvedla, že skupina islámský stát „se nechystá provést velký útok proti USA.“

Pentagon 1. srpna oznámil, že rozšířil svou leteckou ofenzívu proti teroristům islámského státu a zahájil nálety proti údajným teroristickým cílům uvnitř Libye.

Steinová uvedla, že Spojené státy by měly požadovat, aby jejich spojenci na Středním východě zastavili financování „teroristických podniků“ v tomto regionu.

Steinová dále vyzvala Washington, aby založil své diplomatické vazby s blízkovýchodními zeměmi na evidenci lidských práv a mezinárodním právu, od Izraele po Saúdskou Arábii.

Steinová prohlašovala, že americké „nekoncepční plány“ vytvořily „zničené země“ a způsobily „masovou migraci uprchlíků a opakované teroristické hrozby, které se při každém cyklu zhoršují.“

USA, Saúdská Arábie a řada dalších západních zemí, spolu s monarchiemi Perského zálivu a Tureckem, podporují teroristické skupiny bojující proti vládě prezidenta Bašára Asada v Sýrii, kde již konflikt zanechal desítky tisíc mrtvých a více než dva miliony vysídlených.

 

(PressTV/ svobodnenovinyeu Prezidentská kandidátka za Stranu zelených Jill Steinová Foto: AFP/ PressTV)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Steinová: Americké zbraně živí terorismus na Středním východě

  • Nevím jaký má vliv v USA strana Zelených, ale asi moc NE. Ale kdyby šlo paní Steinové o ukončení válek na Blízkým východě a jinde, podpořila by veřejně republikána Trumpa !

  • Steinova je tedy clenkou Zelenych a jeste k tomu zidovka, tak to je dvojita tragedie. Jinak je to pohledna zenska.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*