Státní vlády připravují „karanténní zařízení“ pro Američany neschopné se doma izolovat

Státní vlády připravují „karanténní zařízení“ pro Američany neschopné se doma izolovat

Washingtonské ministerstvo zdravotnictví inzeruje pracovní příležitosti pro zaměstnance, aby pracovali v karanténních a izolačních zařízeních, která budou využívána k ubytování Američanů, kteří nejsou schopni karantény doma, což vyvolává obavy, že by program mohl být nakonec využit k násilnému zadržování lidí.

Titul „Isolation & Quarantine Team Consultants“ – pracovní pozice nabízí „nepřetržité“ zaměstnání s platem až 4286 dolarů měsíčně.

Zařízení se nachází „v motelu v Lewis County“ a zaměstnanci budou mít za úkol zajistit nakaženým s COVIDem „dopravu do a ze zařízení v dodávkách, které byly upraveny tak, aby oddělovaly proudění vzduchu a chránily řidiče“.

„Členové týmu zajišťují všechny aspekty pobytu hosta, včetně poskytování služeb prádelny, dodávání hygienických výrobků, dodávání hotových jídel nebo mikrovlnných jídel hostům,“ uvádí se v popisu práce.„Lidé, kteří jsou pozitivní na COVID-19 nebo kteří jsou vystaveni někomu, kdo je pozitivní, mají být 10 až 14 dní izolováni nebo v karanténě (I & Q) od ostatních lidí, aby se snížilo riziko přenosu viru na ostatní,“ uvádí web washingtonského ministerstva zdravotnictví.

„Většina lidí je schopna izolovat nebo dát do karantény vlastní domov. Ve státě Washington je zajišťování I & Q zodpovědností místních jurisdikcí.“

„Státní zařízení pro izolaci a karanténu bylo vytvořeno pro osoby, které nemají bydliště ve Washingtonu, ale cestují v našem státě a mají pozitivní test na COVID-19 nebo které byly vystaveny někomu, kdo má pozitivní test a nemá bydliště nebo jiné místo, kde by mohli strávit 10-14 dní izolace nebo karantény.“

Reklama, aby lidé pracovali v karanténních zařízeních, navazuje na to, že CDC letos v létě zveřejnilo plánovací dokument COVID-19, který navrhoval přemístit „vysoce rizikové jedince“ do „zelených zón“ nebo „táborů“, aby se nedostali k ostatním obyvatelům.

Dokument se jmenuje Interim Operational Considerations for Implementing the Shielding Approach to Prevent COVID-19 Infections in Humanitarian Settings a původně byl zveřejněn na oficiálních internetových stránkách CDC 26. července 2020.

„Do prdele. CDC vlastně dalo dohromady dokument, v němž se diskutuje o umisťování vysoce rizikových lidí do táborů, aby před nimi „chránilo“ málo rizikové lidi,“ napsala Candace Owensová na Twitteru.

 

Účelem strategického dokumentu je „snížit počet závažných případů COVID-19 omezením kontaktu mezi jedinci s vyšším rizikem rozvoje závažných onemocnění („vysoce rizikové“) a obecnou populací („nízkorizikové“).

Podle CDC by za tímto účelem byli „vysoce rizikoví jedinci dočasně přemístěni do bezpečných nebo „zelených zón“ zřízených na úrovni domácnosti, čtvrti, tábora/sektoru nebo komunity v závislosti na kontextu a prostředí. Měli by minimální kontakt s rodinnými příslušníky a dalšími obyvateli s nízkým rizikem.“

Respondenti na Twitteru vyjádřili obavu, že program ve státě Washington bude nakonec použit k násilné karanténě Američanů, kteří poruší pravidla izolace COVID-19.

Jak jsme upozornili loni, úřady v Quebec City v Kanadě oznámily, že izolují „nespolupracující“ občany v zařízení s koronavirem, jehož umístění zůstává tajemstvím.

Nový Zéland rovněž oznámil plány umístit nakažené COVID a jejich rodinné příslušníky do „karanténních zařízení“.

Austrálie: Začíná výstavba karanténního tábora v Micklehamu.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*