Statisíce Poláků na hranicích proti islamizaci Evropy

Statisíce Poláků na hranicích proti islamizaci Evropy

Tisíce katolíků vytvořili lidský řetěz podél polských hranic k výročí historického vítězství Evropy nad Osmanskou říší a oficiálně se modlili za mír a „proti islamizaci Evropy“.                                

Polská média informovala o stovkách tisíc přívrženců, kteří se v sobotu 7. října zúčastni akce „Růženec na hranicích“ k výročí bitvy o Lepando, kde „křesťanská flotila porazila muslimskou armádu a zachránila Evropu před islamizací“.

Katolický svátek Svatého růžence založil papež Pius v roce 1571 jako oslavu poté, co Svatá liga získala významné vítězství nad osmanskými Turky na námořní stanici v Lapantu.

Nadace Solo Dios Basta, která tuto událost uspořádala, přisuzuje vítězství recitálu růžence, který „zachránil Evropu před islamizací“.

Motlitby se uskutečnily na více než 4 000 místech podél 2 000 km dlouhých hranic a zahrnovaly 320 kostelů z 22 diecéz.

„Růženec na hranicích“ také označil konec stého výročí Fatimy, které slaví 100 let od zjevení Panny Marie třem pasteveckým dětem ve francouzské Fatimě na jaře roku 1917.Arcibiskup Stanisław Gadecki, šéf polské biskupské konference, řekl kanálu RMF FM, že „klíčovým cílem tohoto projevu je modlit se za mír“.

Krakowský arcibiskup Marek Jedraszewski vyzval katolíky, aby se modlili „za ostatní evropské národy, aby pochopily, že je nutné vrátit se ke křesťanským kořenům, aby Evropa zůstala Evropou.“

Katolický aktivista Marcin Dybowski řekl pro agenturu AFP, že „náboženská válka mezi křesťanstvím a islámem je opět v Evropě, stejně jako tomu bylo v minulosti“.

„Polsko je v nebezpečí. Musíme chránit naše rodiny, naše domovy, naši zem před všemi druhy vyhrožování, včetně likvidace křesťanství v naší společnosti, kterou na nás chtějí uvalit liberálové EU,“ uvedl.

Krzysztof Januszewski, který se modlil na severním pobřeží Gdaňska uvedl, že se obává, že křesťanská Evropa je ohrožena ztrátou důvěry v křesťanské společnosti a islámskými extremisty.

„V minulosti docházelo k nájezdům sultánů a Turků a lidí jiných náboženství proti nám křesťanům,“ uvedl Januszewski.

„Dnes nás zaplavuje islám a my se jej také bojíme,“ dodal. „Obáváme se teroristických hrozeb a bojíme se lidí, kteří se odvracejí od víry.“

AP Photo/Petr David Josek
AP Photo/Petr David Josek

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu AP Photo/Petr David Josek)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*