Stát Virginie oznámil povinné očkování na COVID-19 pro všechny obyvatele

Stát Virginie oznámil povinné očkování na COVID-19 pro všechny obyvatele

Státní komisař pro zdraví státu Virginie Dr. Norman Oliver oznámil, že jakmile bude vakcína schválena agenturou FDA, bude očkování povinné pro všechny obyvatele.  

Jak se zdá, čísla počtu pacientů v nemocnicích potvrzují tvrzení šéfa CDC Dr. Roberta Redfielda, že pandemie COVID-19 v USA začíná ustupovat, přesto, stát Virginie nastavuje nový precedens tím, že vážně diskutuje o tom, že přinutí všechny obyvatele, aby se nechali povinně očkovat.Během rozhovoru, státní komisař pro zdraví Dr. Norman Oliver uvedl, že má v úmyslu se odvolat na státní zákon, aby bylo očkování povinné – jakmile bude produkt od farmaceutické lobby (zvané Big Pharma) k dispozici.

Zde je více z ABC News 8:

Státní komisař pro zdraví Dr. Norman Oliver řekl 8News, že plánuje nařídit povinné očkování pro obyvatele Virginie, až bude dostupné veřejnosti.

Státní právo ve Virginii dává zdravotnímu zmocněnci pravomoc nařídit okamžité očkování během krize veřejného zdraví, pokud je k dispozici vakcína. Zdravotníci tvrdí, že imunizace by mohla být vypuštěna již v roce 2021.

Dr. Oliver tvrdí, že pokud bude nadále komisařem pro zdraví, učiní vakcínu proti koronaviru povinnou.

„Zabíjí to teď lidi, nemáme na to žádnou léčbu a pokud vyvineme vakcínu, která zabrání šíření v komunitě, zachráníme stovky a stovky životů,“ řekl Oliver.

Aktivisté za svobodnou volbu očkování ve státě tvrdí, že jde o záležitost lékařského rozhodnutí a že „urychlený“ schvalovací proces prováděný FDA je důvodem k obavám.

Ředitelka Virginia Freedom Keepers Kathleen Medariesová, matka tří dětí z Chesterfieldu, říká, že je to otázka lékařské volby.

Nejedná se o republikánský nebo demokratický problém. Nejde o problém s vakcínou nebo proti vakcíně,“ řekla  Medariesová.

„Pro mě je to otázka schopnosti posoudit každou vakcínu pro sebe a svou rodinu jednotlivě.“

„Neměl by být jedinou osobou, která se rozhodne za všechny občany Virginie,“ odpověděla Medariesová.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*