Starý pes, staré triky: USA začínají vyzbrojovat Taliban

Starý pes, staré triky: USA začínají vyzbrojovat Taliban

Minulý týden ruské ministerstvo zahraničí pořádalo briefing, na kterém Maria Zacharova uvedla, že v Afghánistánu byly spatřeny „neidentifikované vrtulníky“, které přepravují rebely a zbraně. Díky této podpoře byla afghánská odnož Islámského státu schopna znovu obsadit strategicky významný jeskynní komplex Tora Bora.

Připomeňme, že bitva u Tory Bory v roce 2001 se odehrála mezi silami Spojených států a frakcí Al-Kájdy vedené Osamou Bin Ládinem, při níž americká armáda vyzbrojená po zuby nedokázala chytit chlapa žijícího s jedním ohřívačem a jednou kozou, v jeskyni (tak zněl oficiální příběh). Bin Ládin údajně unikl přes hranici do Pákistánu.

Začátkem osmdesátých let, operace CIA názvem Cyclone  pomáhala mudžáhidským „bojovníkům za svobodu“ při rozšiřování a posilování jeskyní, které se používaly pro odpor proti Sovětům. Je zřejmé, že USA vyzbrojují různé strany konfliktu každých několik let, v závislosti na tom, která strana v té době slouží jejich cílům zahraniční politiky.Boj proti terorismu se v tomto smyslu stává bojem za mezinárodní terorismus. Kde jsme v západních médiích viděli zprávy o „neidentifikovaných vojenských vrtulnících“. Naopak, tvrdí se, že Rusko podporuje Taliban v Afghánistánu. Navzdory úplné absenci motivace pro Rusko podporovat svého historického nepřítele, veřejnost má velmi krátkou paměť.

„Termín „Taliban“ se zde používá zaměnitelně s Islámským státem, vzhledem k historii Afghánistánu, kdy CIA financovala mudžáhídíny a jejich pobočky Al-Kájdy, An-Nusrá a ISIS.“

 

(Fort-russ/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Starý pes, staré triky: USA začínají vyzbrojovat Taliban

  • Je to stale stejny scenar. Aby mohl mit prumyslove-financni sektor USA dostatecny obrat a zisky, je nutne neustale valcit. K tomu ucelu se vyzbrojuji ve svete ruzne skupiny kriminalniku, teroristu, zasivajicich hruzu a smrt vsude, kde se vyskytuji. Aby se mohl pak jejich vliv omezit (ne znicit!), pozada Pentagon Kongres o vyslani vojaku a vyzbroje na ‚ochranu civilistu a demokracie‘. Ti tam potom jakoby ‚bojuji‘ za miliardy dolaru US danovych poplatniku. Ten boj je planovan jako trvaly. Nezalezi kdo vyhraje, dulezite je, aby boj trval dlouho a prinasel zisky zbrojarum. Jimi podplaceni politici a armadni spicky se pak postaraji i o nove konflikty a vrazdeni lidi, ktere tento obrat a zisky generuji.. Tudiz i o dalsi zadluzeni USA, ktere uz roste exponencialne. Aby byla spotreba zbrani jeste vetsi, vymysli se ruzne lzi o zemich, ktere chteji USA znicit, protoze se jim nechteji podrobit a nechat sve suroviny drancovat US koncerny. Pak tyto zeme trestaji sankcemi k jejich destabilizaci a oslabeni, nebo primo napadaji vojensky bez schvaleni OSN. USA takto nici vzdy slabsi zeme bez atomovych zbrani. Na stesti tato taktika uz nefunguje u zemi, ktere atomove zbrane vlastni a mohou znicit i USA. Ale ani to je neodrazuje v provokacich techto zemi, sankcemi, ocernovanim jejich vlad. USA jsou fasisticky stat, kde vladne ne vlada USA, ale vojensko.prumyslovy komplex, Deep State a Neokonzervativci, vedouci USA do bankrotu a katastrofe. Tento ovlada nejenom vladu, ale i obe komory, media, urady, Pentagon a tajne sluzby.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*