Starostka pokárala oběti sexuálních útoků v Kolíně, že se nedostatečně bránily

Starostka pokárala oběti sexuálních útoků v Kolíně, že se nedostatečně bránily

Starostka německého Kolína radí německým ženám, co mají dělat, aby se v budoucnu vyhnuli znásilňování ze strany imigrantů.

Obyvatelé Kolína se po Silvestru probudili do noční můry. Rady starostky je ale z této můry ještě neprobraly.

Starostka Kolína se sice vyjádřila k útokům, ale její příliš vybíravá slova mnohé, zvláště pak oběti, nepotěšily. Nevyjádřila se ke kořenům neutuchajícího násilí, ale naopak, nově zvolená starostka obvinila oběti sexuálního násilí z toho, že se dostatečně neubránily před násilníky.

Starostka Henry Rekerová ve vysílání živě vystoupila s proslovem, ve kterém vyzvala ženy, aby byly v budoucnu lépe připravené na útočníky. Starostka zdůraznila: „Ženy a mladé dívky se musí více bránit, aby se už takové věci neopakovaly!“

Henriette Rekerová Foto: Oliver Berg/AP
Henriette Rekerová Foto: Oliver Berg/AP

Starostka dále uvedla: „Znamená to, že mohou chodit ven, a bavit se, ale musí být lépe připraveny, obzvláště před nadcházejícím kolínským karnevalem. Kvůli tomu budeme také online publikovat návod, který by si ženy měly přečíst, aby byly připraveny.“

O jaký návod se bude jednat, není v současné době jasné, starostka se možná inspiruje ženou, kterou před znásilněním na Silvestra v oblasti kontrolované migranty zachránilo nevyzývavé oblečení: „Naštěstí jsem měla kabát a kalhoty. Kdybych měla sukni, asi by ji ze mne strhli,“ uvedla žena.

Policie nazvala systematické útoky na ženy jako nový typ zločinu. Členka městské rady odrazuje turisty od návštěvy města.

Přestože starostka varovala ženy ve městě před možným budoucím násilím, odmítla jakoukoliv spojitost útoků s migranty. Opoziční členka městské rady se však nechala slyšet o neustále zhoršujícím se stavu kontrolních složek Kolína, protože „město ani policie nejsou schopny garantovat bezpečnost místních obyvatel ani turistů.“ Předsedkyně městské rady, právnička Judith Wolterová uvedla: „Jako člen městské rady Kolína chci varovat před cestováním na nadcházející Kolínský karneval. Obzvláště oblast v blízkosti hlavního nádraží, katedrály a oblasti v blízkosti břehů Rýna již nejsou pro turisty a místní považovány za bezpečné zóny, a to ani v normálním období. Už měsíce evidujeme v těchto oblastech krádeže, šíření drog, loupežné přepadení a obtěžování každého druhu. Desítky žen byly na veřejnosti obtěžovány a známé jsou i případy znásilnění. Není v silách ani města ani policie garantovat výše zmíněnému teritoriu bezpečnost turistů a místních. Obzvláště ženy jsou v těchto oblastech ve vysokém bezpečnostním riziku ve večerních a nočních hodinách.“

Německá policie přiznala, že ztratila kontrolu nad několika městskými oblastmi- dostaly se do rukou imigračních gangů a staly se z nich takzvané no-go zóny (zóny do kterých se nedoporučuje vkročit), ale pravděpodobně poprvé bylo veřejné náměstí v centru evropského města označeno za zónu, ve které policie ztratila kontrolu. Zprávy o útocích a znásilněních se podařilo tajit pár dní po Silvestru. Poté, co téměř stovka obětí podala trestní oznámení na policii a zprávy o znásilněních se začaly šířit i po sociálních sítích, místní policie byly donucena svolat tiskovou konferenci a vyjít s pravdou ven.

Kolínská policie zatím zatkla 5 osob (z přibližně 1000 osob, které byly zúčastněné skupinových útoků), přesto, že z více míst existují kamerové záznamy. Kromě toho starostka oznámila, že ženy mají být na pozoru, protože systematické útoky na ženy se stávají novým typem zločinu v zemi. Policie v současnosti odmítá blíže popsat osoby zúčastněné na útocích z obav před násilnými reakcemi obyvatel města.

 

Více o tom, co se v Kolíně stalo během silvestrovské noci, si můžete přečíst ZDE.

 

HlavnéSprávy/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

  • Porter- to me rozesmalo ,,KRVAVA MAKRELA“ To ji sedi , je to PIZDA predhodila bych tu kravu skupine tech uchylu , aby nam ukazala jak se mame dostatecne branit to je neuveritelne , nemam ani slov pro tu pi.u , o co jim jde , tem vsem vladam a vladnim picusum , jen o jedno , rozpoutat valku , vsechno maji uz davno na nas pripravene , je to sprosty hnusny zamer . Chteji rozpoutat nepokoje , chaos , strach , dari se jim to dobre tem koko..m, jenom clovek bez mozku nechape co se deje a o co jim jde ,vsichni to vime , za chvili budou strilet do vlastnich lidi .. Chteji valku ,tak ji budou mit , a jestli si mysli makrela , starostka a ostatni vladni pitomci ,ze se schovaji a preckaji v jejich podzemnich ukrytech , tak se myli , makrela s touhle pizdou doufam ze oni prvni ochutnaji isis love and peace!!!

  • Nejlepsi obrana je vypadat jako kolinska starostka Rekerova. Ta je znasilnenivzdorna.

  • · Edit

    Asi by to chtělo kurzy sebeobrany a paralizér, nebo pistoli do kabelky, případně nůž, pokud by zbyl čas na kastraci útočníků. To je asi poslední možnost, pokud selže stát. Chtělo by to u nás zakázat islám stejně jako nacismus, islám je asi horší a zákeřnější.
    Je zajímavé, že toto hnutí směřující k potlačování práv a svobod žen a nemuslimů, žádným státním orgánům ani lidskoprávním organizacím nevadí. Já tedy za bubáka chodit nechci a typuji, že ani normální, nezakomplexovaní chlapy bubáky nemusí.

  • Nejdůležitější úkol státu je chránit svoje občany. Pokud stát není schopen ochránit svoje obyvatele, pak se stává existence takového státu nadbytečnou a je třeba hledat novou autoritu, která obyvatele ochránit dokáže.

  • Každý by si měl zvážit, koho si pozve domů. Pokud si Němci zvou zvěř, budou sežráni. Jak prosté.

  • Mohou si za to samy, neměly být ve špatný čas na špatném místě. Je to jen jejich vina a vyfasovaly za ni přiměřený trest, tak co by ještě chtěly, že. Chudáci migranti, svede se na ně kdejaká sviňárna, násilí nebo terorismus. Starostka nejspíš bude nějaká příbuzná krvavé makrely, takže má ve všem pravdu. A vůbec, vyšší elita si to tak přeje a už nás odepsala, tak co si máme co stěžovat……

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*