Starostka Paříže podpořila plán komunistické strany, aby se veřejný park přeměnil na migrační tábor

Starostka Paříže podpořila plán komunistické strany, aby se veřejný park přeměnil na migrační tábor

Zástupci komunistické strany, kteří byli zvoleni do pařížské rady, požadovali, aby byla část parku Bois de Boulogne přidělena žadatelům o azyl, kde by se s podporou starostky Anny Hidalgo vytvořilo nové útočiště.   

Rada komunistické strany požadovala, aby se část parku, bývalé lovecké areály francouzských králů, přeměnila pro využití migrantů, protože počet nově příchozích nadále roste, píše deník Le Figaro.

Místo navrhované pro projekt zahrnuje téměř deset hektarů a nachází se v blízkosti dostihové dráhy Longchamp.Není to vůbec poprvé, kdy byl park navržen jako místo pro ubytování rostoucí populace migrantů ve městě, z nichž mnozí přebývají v provizorních stanových táborech po celém městě. Návrh byl již dříve zamítnut vzhledem k vzdálenosti místa k nejbližší veřejné dopravě.

Komunistický poradce Jean-Noël Aqua řekl: „Bylo by hezké, kdyby celé území, včetně západu Paříže, přispělo k úsilí přivítat přistěhovalecké lidi.“

Provizorní migrační tábory v Paříží se v posledních týdnech dramaticky rozrostly, přičemž někteří odhadují, že do francouzského hlavního města denně dorazí až 550 migrantů.  

Tábory také vedou k problémům ve městě, kde mladé marocké pouliční gangy obtěžují místní obyvatele v určitých oblastech a jsou obviňováni z krádeží.

1 600 pařížských obyvatel v oblastech La Chapelle, Goutte-d’Or a Barbès požadovalo minulý měsíc po vládě, aby omezila rostoucí kriminalitu.

Začátkem minulého týdne byl zrušen běh Grand Paris Run, protože na trase, na které měl závod proběhnout, byl vytvořen velký migrační tábor.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: AFP 2018 Philippe Huguen)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*