Starostka Madridu: Nelegální imigranti jsou „hrdinové“, lepší pracovníci než Španělé

Starostka Madridu: Nelegální imigranti jsou „hrdinové“, lepší pracovníci než Španělé

Zatímco se Španělsko stává hlavním cílem pro nelegální přistěhovalce z Afriky, starostka Madridu přivítala tento příliv jako něco „extrémně pozitivního“ pro Evropu a označila nově příchozí jako „hrdiny, kteří následují své sny“.

„Evropa se momentálně otřásá kvůli zemím, které zpochybňují právo lidí na ubytování a kapacity lidských bytostí přesunovat se a jít tam, kde si myslí, že by chtěli jít,“ prohlásila Manuela Carmena na slavnostním zasedání v Toledu.„Teď je čas, abychom se snažili ukázat, že naše přesvědčení je přímým opakem, pokud jde o migraci, která je mimořádně pozitivní jev pro všechny společnosti,“ prohlásila a dodala: „Bez migrace bychom neměli svět, který máme.“

Na události, která znamenala konec Prvního mezinárodního fóra o migraci a soužití občanů, Carmena ocenila „neuvěřitelné“ fórum a poděkovala Socialistické dělnické straně a krajně levicové místní vládě pod vedením Podemose spolu s řadou neziskových organizací za to, že usilují, aby se Toledo stalo městem, ve kterém „jsme odhodláni nahlas a jasně říkat, že každý má právo na mír.“

V rozhovoru s deníkem eldiario.es, starostka Madridu uvedla, že nerozumí, proč by někdo neměl souhlasit s otevřením hranic, a řekla liberálnímu levicovému deníku, že migrace objektivně obohacuje zbytek komunity.

„Vidíme, že příspěvky na sociální zabezpečení vzrůstají, když se objevují nové skupiny pracovníků, protože oni neodečítají, oni přidávají,“ uvedla a dodala, že „zatímco se říká, že (migranti) přichází, aby nás připravili o naše zaměstnání“, skutečností je, že nováčci „často mají více dovedností nebo jsou více ochotni pracovat“, než Španělé.

„Když lidé hovoří s migranty, je velmi obtížné s nimi soucítit,“ poznamenal Carmena a zdůraznila své odhodlání v úřadu „rozbít stereotypy“ o přistěhovalcích a povzbudit dialog mezi skupinami.

„Jak můžeme pohrdat skupinou lidí, kteří mají tak zjevnou hodnotu, jako tito lidé, kteří se těžce snažili dosáhnout zemí, kde mohou najít lepší kvalitu života?“ Zeptala se a prohlásila, že nelegální přistěhovalci „následují své sny“.

Od té doby co se v roce 2015 stala starostkou, dlouholetá komunistická aktivistka vytvořila Oddělení rozmanitosti v madridské policii, jejímž „hlavním cílem“ je údajně „boj za zajištění rovnosti a stíhání zločinů z nenávisti“.

„Důstojníci vyšetřují všechny případy nesnášenlivosti a diskriminace, ke kterým dochází v Madridu, ať jde o trestný čin či nikoliv,“ uvedl v loňském roce španělský bulletin El Mundo.

Panovaly de spory o jeho využití, nicméně, Oddělení rozmanitosti nařídilo přidělit prostředky na ochranu madridských mešit před zločiny z nenávisti, zatímco odmítlo chránit kostely, ačkoli tam dochází k častým útokům na křesťanská místa uctívání, včetně používání Molotových koktejlů.

 

(Starostka Madridu Manuela Carmena Foto: E. Naranjo EFE)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*