Starosta italského pohraničního města vyzývá k „nočním hlídkám“ uprostřed přílivu násilných migrantů

Starosta italského pohraničního města vyzývá k „nočním hlídkám“ uprostřed přílivu násilných migrantů

Nelegální migranti páchají v malém italském městě Ventimiglia spoušť, což podle zpráv vede starostu k tomu, aby požádal o „noční hlídky“, které by zmírnily časté násilí.

Nahromadění migrantů směřujících do Francie vyvolalo v přímořském městě s přibližně 55 000 obyvateli chaos.

Starosta Ventimiglie Gaetano Scullino požádal provinční úřady, aby kvůli častým útokům migrantů na místní obyvatele i na sebe navzájem nasadily více policistů a prostředků, píše agentura ANSA.„Věřím, že organizované skupiny složené z donucovacích a kulturních prostředníků budou co nejdříve realizovány pěšími hlídkami – především večer a v noci -, které migrantům vysvětlí jejich nezbytná práva a povinnosti a uloží jim nutnost dodržovat pravidla nebo riskovat vyhoštění,“ napsal starosta Scullino v dopise prefektovi Imperie.

„Starosta reaguje na zákony a své občany, nemůže být omezen v obtížných nebo naléhavých případech, jako je tento. Je mi líto, že musím oznámit, že už nepřijímám… prohlášení, která problém podceňují, jak tomu bohužel doposud bylo.“

 

Scullinův dopis podepsalo nejméně 16 místních úředníků ze šesti různých stran.

V článku obsahujícím videa dvou nedávných bojů mezi migranty popisuje list Il Giornale situaci na místě ve Ventimiglii, kde se migranti utábořili na veřejných prostranstvích a město používají jako „záchod pod širým nebem“.

„Rvačky, pěsti a urážky. V noci se Ventimiglia mění v „ring“ mezi cizinci různých etnických skupin, kteří proti sobě stojí z těch nejbanálnějších důvodů, ale vždy posíleni alkoholem,“ píše Fabrizio Tenerelli

„Je to jako divoký western, který se každý den opakuje a vlakové nádraží a jeho okolí vnímá jako oblíbené jeviště.“

Starosta Scullino rozhodně odmítl výzvy k otevření „dočasného azylového střediska“ ve městě, tvrdí, že migranti by měli být přesměrováni jinam.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Starosta italského pohraničního města vyzývá k „nočním hlídkám“ uprostřed přílivu násilných migrantů

  • Nový způsob vedení války. Obsadí Evropu beze zbraní. Až jich tu bude hodně, vyzbrojí se a zlikvidují nás. Evropa mohla být silným konkurentem USA v globálním trhu. Místo toho páchá sebevraždu.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*