Stále více žen ve Švédsku pronásledují obavy ze znásilnění

Stále více žen ve Švédsku pronásledují obavy ze znásilnění

Švédsko bylo kdysi známo jako jedna z nejbezpečnějších zemí světa, kde násilný trestný čin téměř neexistoval. Zdá se, že to již není tento případ, protože téměř třetina švédských žen (31 procent) věří, že jsou ulice nebezpečné. Sexuální útoky se více než zdvojnásobily v této severské zemi v posledních třech letech.

Podle Národní rady pro prevenci kriminality ve Švédsku (BRA), neklid ohledně osobní bezpečnosti neustále roste u žen od roku 2006, kdy bylo provedeno prví šetření. Nicméně, v loňském roce tato figura vyskočila o šest procent.

Zejména se tento pocit úzkosti zvýšil u mladých dívek a starších žen. Dvanáct procent švédských žen se rozhodlo vůbec nevycházet ven. Dokonce i švédští muži se cítí stále více a více na pozoru s tím, že dvě procenta mužské populace raději také nevychází ven.

„Je to děsivá představa,“ řekl Erik Wennerstrom, generální ředitel BRA švédské národní televizi SVT. „To znamená, že je část našeho života pro ně zrušena. Oni zažívají vážné omezení jejich volného pohybu, což by neměl nikdo zažívat,“ pokračoval Wennerstrom.

Ministr vnitra Anders Ygeman to označil na „znepokojující“.

„Naším cílem je, samozřejmě, zvýšit bezpečnost žen a současný trend naznačuje, že míříme opačným směrem, což bude vyžadovat další kroky,“ uvedl Anders Ygeman, který připomněl nedávné zpřísnění trestního práva, přidání peněz policii a posílení přítomnosti policie v konkrétních oblastech náchylných ke kriminalitě a zvažuje možnost nasazení více kamerových systémů.

Dalším pozoruhodným rysem dnešního Švédska, kde se vláda pyšní tím, že sama sebe nazývá „feministickou“, je, že podíl žen, které se staly obětí různých sexuálních trestných činů se zvýšil v posledních třech letech z 1,4 procenta na 3 procenta populace, podle SVT.

„To je hrozný nárůst,“ uvedl Erik Wennerstrom, když částečně popisoval loňskou debatu médií o sexuálním zneužívání žen na veřejných místech, což odsunul stranou jako „panické“.

Ve stejné době, důvěra ve švédský právní systém a policii šla dolů, podle posledního průzkumu. Podle předsedkyně Výboru pro spravedlnost Beatrice Ask to znamená, že se policii nedaří bojovat s každodenní trestnou činností.

Zatímco švédský politický establishment si nerad přiznává jakoukoli souvislost mezi přistěhovalectvím a zločinností a rostoucímu pocitu občanské nejistoty, Švédské nakládání se zločinci cizího původu vyvolává obavy.

Podle SVT, tři ze čtyř v zahraničí narozených zločinců, kteří měli být deportováni do svých domovských zemí, skončili jako propuštění poté, co si odpykali části trestu ve Švédsku. Po propuštění mnozí zmizí z radaru policie s tím, že švédská donucovací agentura není schopna nic dělat.

Pokud existuje pokračující ozbrojený konflikt v domovské zemi zločince, nebo v případě, že země prostě odmítne přijmout své občany, kteří spáchali v zahraničí zločin, Švédsko obvykle tyto zločince propustí, protože nemá mandát je držet ve vazbě.

„Základní podmínkou pro držení osoby ve vazbě je být vždy schopen vykonat rozhodnutí o jejich vyhoštění,“ řekl Patrik Engström, vedoucí národní pohraniční policie kanálu SVT.

 

(SPU/ svobodnenoviny.eu)     
Loading...

Podobné články

Komentář “Stále více žen ve Švédsku pronásledují obavy ze znásilnění

  • Pořád přicházejí varovné zprávy o tom jak multikulty funguje a je z toho jasné, že pokud se hned něco radikálně neprovede tak bude ve všech směrech pro Evropu hůře. Zbabělí politici, kteří jsou zblbnutí penězi EU ,. amerických bankéřů a Sorose, který prosazuje NWO tyto zločiny trpí a mlčí. Nepříjemnosti s imigranty jsou schválně do jisté míry tolerovány, zamlčovány a zmírňovány a z velké části nejsou vůbec trestány a imigranti by měli být hned vyhošťovány. Kultura evropská a muslimská jsou neslučitelné . Proč mlčíme a nekonáme ?. Máme povinnost se bránit.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*