„Stále neexistuje žádný důkaz, že by člen Trumpovy kampaně kontaktoval Rusko“

„Stále neexistuje žádný důkaz, že by člen Trumpovy kampaně kontaktoval Rusko“

Vyšetřování Výboru pro zpravodajskou činnost, kvůli případným nevhodným kontaktům mezi členy prezidentské kampaně Donalda Trumpa a Ruskem, neobjevilo doposud žádný důkaz, podle předsedy výboru.      

„Stále jsme neviděli žádný důkaz,“ že by členové Trumpovy kampaně komunikovali s Ruskem, sdělil Devin Nunes, předseda Výboru pro zpravodajskou činnost novinářům.

„Až doposud, jsme nezískali žádný důkaz o případných telefonních hovorech. To neznamená, že neexistují,“ uvedl Nunes. „Bylo řečeno mnohými osobami, že nic takového neexistuje.“

Michael Flynn, Trumpův bývalý poradce pro národní bezpečnost, který hovořil s ruským velvyslancem ve Washingtonu před uvedením do úřadu, pouze dělal svou práci, uvedl Nunes a dodal, že odposlouchávání telefonního hovoru americkou zpravodajskou službou poukázalo na „neúmyslný sběr dat“, ale bylo by velmi zajímavé, zjistit, kdo rozhodl zveřejnit Flynnovo jméno.

„Zákon Logan Act je směšný a vy to víte,“ řekl Nunes novinářům, kteří se jej tázali, zda Flynn jednal správně.

Nikdo nebyl nikdy stíhán na základě tohoto zákona, který zakazuje americkým občanům, účastnit se v zahraniční politice bez souhlasu vlády.

Zprávy, že americké zpravodajské služby odposlouchávaly hovory, které unikly do médií kritických proti Trumpově administrativě po uvedení do úřadu, měly za následek rostoucí tlak na Trumpa, aby propustil Flynna, který rezignoval dne 14. února.

Nunes potvrdil, že jej Bílý dům požádal, aby se vyjádřil k příběhu deníku New York Times, zveřejněnému dne 14. února, ve kterém deník tvrdil, že existovaly časté kontakty mezi členy kampaně Trumpa a ruskými úředníky.  Kromě Flynna, deník označil bývalého vedoucího kampaně Paula Manafora, poradce Cartera Page a Rogera Stona.

„Chci být velmi opatrný, nemůžeme pořádat hon na čarodějnice proti Američanům, jen proto, že se objeví ve zprávách deníku,“ uvedl Nunes.

Demokraté tvrdí, že ruské bezpečnostní služby, osobně řízené prezidentem Vladimírem Putinem, zasahovaly do amerických prezidentských voleb, aby pomohly Trumpovi a dokonce obvinili republikány, že jsou „Putinovou loutkou“.

Tyto obvinění se začaly objevovat poté, co byly uniklé e-maily Demokratického národního výboru (DNC) publikovány serverem WikiLeaks v předvečer národního shromáždění strany a odhalily tajné dohody mezi vyššími úředníky a kampaní Hillary Clintonové. V říjnu 2016, server WikiLeaks publikoval desítky tisíc e-mailů ze soukromého účtu šéfa Clintonovy kampaně Johna Podesty. Clintonová a DNC svalují vinu za uniklýmy a-maily na Moskvu.

Člen Výboru pro zpravodajskou činnost, Adam Schiff, se ukázal jako jeden z nejhlasitějších řvounů, který prohlašoval, že Rusko zasahovalo do amerických voleb a pomohlo Trumpovi v jeho kampani. Žádný důkaz, který by podložil tato tvrzení nebyl nikdy poskytnut veřejnosti.

 

(InfoWars/ svobodnenoviny.eu předseda Výboru pro zpravodajskou činnost Devin Nunes Foto: AP)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*