Stahovač králíků překonán, do vlády míří odbornice přes králíky

Stahovač králíků překonán, do vlády míří odbornice přes králíky

Ani stahování králíka nepomohlo Jiřímu Drahošovi ke zvolení prezidentem. Přece jen se u vysokých ústavních činitelů očekávají trochu jiné předpoklady než to, jak si kdo poradí s králíky. Platit to ale nemusí vždycky.

Především ne tehdy, není-li kandidát volen lidmi, ale je-li do funkce navrhován jiným ústavním činitelem a následně do své významné funkce jmenován.

Co se týká obsazování jednotlivých vládních funkcí, člověk by měl za to, že ministři jednotlivých resortů by měli mít určité zkušenosti a povědomí o věcech, kterým budou vládnout. Měli by to být zkušení erudovaní lidé, svým profesním a osobním zaměřením schopni realizovat rozhodovací procesy na ministerstvu a také osobnosti, které jsou důvěryhodné, nezpochybnitelné a veřejně přijatelné.

To se rozhodně nedá říct o třicetišestileté kandidátce na ministryni spravedlnosti a politické rychlosnaživce Taťáně Malé, o jejíchž zkušenostech a vhodnosti na tento post se dá opravdu velmi pochybovat.Nejen, že se proslavila naprosto amatérským výrokem o odložení vydání premiéra k řešení jeho trestní kauzy, ale je i majitelkou firmy zabývající se insolvencemi a firma jejího manžela se zabývá poskytováním rychlých půjček. V tak významném resortu, jako je Ministerstvo spravedlnosti jde tedy o dost vážný střet zájmů, i když Malá prý už svoji firmu přepsala právě na manžela. Papír tedy opět snese všechno a stůl je v této věci tedy relativně čistý.

Taťána Malá vystudovala práva na neveřejné Panevropské vysoké škole v Bratislavě, jejíž kvalita není obecně vysoko uznávána na rozdíl od výše jejího školného. Má titul magistra, avšak její zkušenosti v právní branži nejsou nijak výrazné. A tak se jediným skutečně uznaným vzděláním a erudicí může u budoucí paní ministryně jevit její inženýrský titul, který v roce 2005 obdržela na Agronomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně, kde studium zakončila diplomovou prací na téma „Mikroklimatické podmínky v chovu králíků“.

No vidíte, třeba se přes králíky někomu přece jen podaří zviditelnit se v politice a dosáhnout kýženého postu. Jinak, nic proti králíkům, chovatelům a chovatelským odborníkům. Pro výkon funkce ministryně spravedlnosti ale celkem málo.

Jeden by si i řekl, že premiér Babiš je natolik poučen vývojem kolem nominace Miroslava Pocheho na post ministra zahraničí, že je mu jasné, že si nemůže dovolit na jakýkoliv ministerský post navrhovat někoho, jehož zkušenosti, profesní život, výroky a postoje jsou naprosto nepřijatelné pro určitou část politického spektra i pro širokou veřejnost.

Jak to celé dopadne ještě uvidíme, ale nedělám si příliš iluze, že by pan premiér vzal v tomto případě rozum do hrsti!

Taťána Malá životopis na Wiki. https://cs.wikipedia.org/wiki/Ta%C5%A5%C3%A1na_Mal%C3%A1

(Taťána Malá Foto: Wikipedia)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Stahovač králíků překonán, do vlády míří odbornice přes králíky

  • Rozdělí králíky do kotců. K bílému dá černého a docílí strakaté. To je v době migrační krize potřebná kvalifikace. Babiš nepotřebuje odborníky. Potřebuje poslušné lidi, kteří budou slepě plnit jeho příkazy. Vzhledem k tomu, že normálně myslící lidé jeho hnutí opouští, budeme se s podobnou kvalitou kádrů setkávat častěji.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*