Srpen 2016: Návrat k propagandě padesátých let?

Srpen 2016: Návrat k propagandě padesátých let?

Dnes ráno, jako obvykle v 6:30, jsem jel přes Nuselský most do centra. A tam, kde běžně bývají reklamy na auta či muzikály visel velký billboard: VOJÁCI ODEŠLI, AGENTI ZŮSTÁVAJÍ. A člověk ani nemusí mít ani IQ tykve, aby pochopil.

Prostě a jednoduše, naše dnešní propaganda klesla tak hluboko, jak snad ani ta komunistická propaganda padesátých let neklesla.

Jistě měla tehdy velmi zdatné soudruhy propagátčiky, jako třeba redaktora Československého Rozhlasu Jiřího Rumla, ale takovéto ptákoviny snad nedělala.

Já jsem, dnes by se to tak řeklo, dítě inkluzivního vzdělávání. Naučil jsem se číst, psát a počítat až ve čtyřech letech, ale možná si také trochu vymýšlím a zkresluji, jak je to dnes běžné. A tak jsem, jako dítě, také vnímal Stalinovu i Gottwaldovu smrt.

A dokonce si pamatuji, že jsme s tatínkem vystáli tu frontu na vycpaného Gottwalda, maminka s tím tatínka si poslala do prdele. Ano, komunistická propaganda tehdy byla intenzivní, ale, že by dokonce takto?

A klidně by mohla napsat: Americká armáda odešla a a zanechala tady pár desítek nylonových levobočků (klasický způsob, jak po válce uchvátit bez šarmu a vtipu dívku) a také agentů, kteří nám zde nasadili mandelinku bramborovou.

Ale na žádném billboardu, pokus si pamatuji, nebylo: Odešli a zanechali nám tu agenty. I když ten průměrný Čech s IQ tykve ví, že agenti jsou všude, i tam, kde jsou lvi (His sunt leones). Protože, vedle prostituce je špionáž tím nejstarším řemeslem vůbec.

Jde snad o to, že zde působí ruští agenti? Buďte bez starosti, oni zde působí agenti američtí (šití rudých vlajek pro prezidenta Zemana), britští, francouzští, izraelští i palestinštní. A proč? Jednoduše proto, protože ty státy chtějí mít informace z první a nikoli z druhé ruky.

Ale proč teď a tímto stylem? Odpověď je velmi jednoduchá. Příliš mnoho obyvatel této kotliny nevěří oné pohádce, že Spojené státy jsou buď Hloupý Honza nebo Mirek Dušín, kteří nic nechystali a ke všemu přišli jak slepý k houslím. A prozřeli, teprve, když jim Putin „dal na budku“.

Budu opakovat to, co jsem již stokrát napsal a stokrát se tomu zdejší „mudrci“ naoko vysmáli. Celé to „ukrajinské jaro 2014“ nebylo o ničem jiném než o strategickém oslabení Ruska. Přehoupnout, podobně jako nás, Ukrajinu na Západ a vyštvat Rusy z Krymu.

To by mělo dva fatální důsledky. Oslabení Ruska a hlavně oslabení prezidenta Putina. Ale, protože ani Rusko a hlavně ani Putin nejsou žádná ořezávátka, tak celá věc zkrachovala a doplatila na to především Ukrajina.

Díky té provokaci přišla o Krym a rozštěpila se. Samozřejmě, že v tom Rusko mělo své prsty, o tom žádná. Ale doposud snad nikoho nenapadlo spojovat ty dvě věci.

1. Sovětskou intervenci do spřáteleného státu, kterou sice lze nazvat přepadem, ale jen stěží ji lze připsat na vrub současnému Rusku.

2.Tahanici o Ukrajinu, kdy je naše současná argumentace tak trochu podobné této: Vypálili jste nám Lidice a teď se serete do Škodovky.

Každý musí uznat, že by to bylo chucpe. A vzhledem k současnému Rusku to snad není chucpe? Lze mu předhazovat to, co udělal předchozí sovětský režim?

Předhazuje my snad, zhasínající hvězdě německé a hlavně evropské politiky Angele Merkel, to co udělali nacisté? Nepředhazujeme. Tak, proč předhazujeme Rusům to, co udělali Sověti?
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Srpen 2016: Návrat k propagandě padesátých let?

  • Hezky napsany clanek. Tenkrat v tom 68′ roce jsem take mela vztek na „Rusaky“, ze nam zabrzdili vzlet do kapitalistickych vysin. Dnes se na tu epizodu divam z jineho uhlu, a to, ze jsme od toho kapitalisticko-demokratickeho silenstvi byli ochraneni na dalsich dvacet let.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*