Srílanská policie byla předem varována, že islámští extremisté plánovali na Velikonoce bombové útoky na kostely

Srílanská policie byla předem varována, že islámští extremisté plánovali na Velikonoce bombové útoky na kostely

Šéf srílanské policie byl varován deset dní dopředu, že radikální islámští extremisté plánují vraždit křesťany v „prominentních kostelech“ na Velikonoční neděli, ale přesto bylo teroristům dovoleno toto smrtící krveprolití.   

Po útoku zemřelo neméně 320 lidí, včetně Američanů, Britů a evropských občanů.Povaha výbuchů, které zasáhly špičkové hotely a kostely, jenž pořádaly na Srí Lance velikonoční službu a zranily až 500 osob, nebyla okamžitě jasná a nikdo se nepřihlásil k odpovědnosti.

Dokumenty, které měla k dispozici tisková agentura AFP, však ukazují, že šéf srílanské policie Pujuth Jayasundara vydal deset dní předem zpravodajský signál vrchním důstojníkům, v němž varoval, že islámští sebevražední atentátníci plánují zaútočit na „významné kostely“.

Deník DailyMail napsal: „Zahraniční zpravodajská agentura oznámila, že NTJ (National Thowheeth Jama’ath) plánuje provést sebevražedné útoky zaměřené na významné kostely, stejně jako na indickou vysokou komisi v Kolombu,“ uvádělo se ve varování.

NTJ je radikální muslimská skupina na Srí Lance, která byla loni spojena s vandalizací buddhistických soch.

První výbuch byl ohlášen ve svatyni sv. Antonína, známém katolickém kostele v hlavním městě Colombo.

Druhá smrtelná exploze pak byla potvrzena v kostele sv. Sebastiána, ve městě Negombo, severně od hlavního města.

Brzy poté policie potvrdila, že byl zasažen třetí kostel ve městě Batticaloa, spolu se třemi špičkovými hotely v hlavním městě.

Nemocniční zdroje uvedly, že Britové, Holanďané a Američané byli mezi mrtvými, Britové a Japonci byli při útocích zraněni.

Křesťanská skupina uvedla, že v loňském roce došlo k 86 případům diskriminace, vyhrožování a násilí proti Ježíšovým následovníkům, dalších 26 v tomto roce.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*