Srbové přejmenovali svou vesnici na „Putinovo“

Srbové přejmenovali svou vesnici na „Putinovo“

Obyvatelé bývalé srbské farmářské osady Ajinzi zrušili svůj starý název a přejmenovali na počest ruského prezidenta Vladimíra Putina vesnici na Putinovo.

Malá vesnice, dříve pojmenovaná po jednom z tureckých dobyvatelů, se nachází 17 kilometrů od srbského města Medvedja. Jak uvedl jeden z místních obyvatel Malish Petrusic, odpůrci myšlenky nového jména vesnice nevznesli námitky, pokud jde o název „Putinovo“.

„Jsme všichni rusofilové, takže jsme se snadno dohodli, vzhledem k politické situaci ve světě, to bylo pro nás ideální řešení,“ uvedl obyvatel.

„Možná, že někteří lidé budou překvapeni, že v naší malé vesničce, ztracené v horách, vědí lidé tolik o politicích, ale je to pravda.“ V Putinově je asi 20 domů, po celý rok zde žije deset lidí.

„Náš Putin je prostě vynikající, okamžitě jsem souhlasil se změnou jména, je to velký rozdíl, žít v Putinově, nebo ve vesnici pojmenované po muži, který byl vítězem dobyvatelů.“ Turci nás trýznili 500 let,“ uvedl Sava (79).

putinovo2

Plně podporující přejmenování vesnice je také Miliyana Delibashičová, která tráví každé léto v Putinově se svými vnoučaty.

„Proč by mělo být naše místo pojmenováno po Turkovi, který žil před pěti sty lety?“ Obecně jsme se rychle dohodli a my opravu milujeme Rusy a Putina. Příroda je zde krásná, nedotčená, a ve vesnici mámě vždy jednomyslnost,“ uvedla.

Slavný srbský režisér Emir Kusturica dříve uvedl, že s příchodem Vladimíra Putina k moci v Rusku, začali Srbové cítit k sobě úctu. Kusturica také poznamenal, že podporuje ruského vůdce, protože Putin dosáhl „něčeho velmi důležitého pro celý svět.“

 

(Fort-russ.com/ svobodnenoviny,eu Foto: Ria Novosti)

 
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*