Spolupředseda německé strany AfD: Islám je „politická doktrína“ a ne jen náboženství

Spolupředseda německé strany AfD: Islám je „politická doktrína“ a ne jen náboženství

Islám není jen náboženstvím, ale také „politickou doktrínou“, která se snaží proniknout do všech oblastí společnosti, prohlásil Alexander Gauland, spolupředseda pravicové strany Alternativa pro Německo (AfD) a dodal, že je islám „neslučitelný“ s demokracií.

„Rostoucí islamizace Německa představuje naléhavou výzvu pro náš veřejný a státní řád, pro naši kulturní identitu a vnitřní mír,“ řekl Gauland během tiskové konference, která se konala méně než týden před parlamentními volbami v Německu naplánovanými na 24. září.

Politik, který je také jedním z předních kandidátů jeho strany v nadcházejícím hlasování, dodal, že „ortodoxní islám je neslučitelný“ se „zásadami moderního, sekulárního, svobodného a demokratického právního státu“.

Gauland dále uvedl, že přístup k islámu nemůže být založen jen na náboženské svobodě, neboť samotný islám není jen náboženství, ale „také politická doktrína“, protože neuznává oddělení církve a státu.

„Islám staví svůj náboženský zákon, zákon šaría, nad sekulární zákon,“ uvedl politik a dodal, že „šaría reguluje všechny oblasti společnosti a také se snaží regulovat politický život.“Politik dále uvedl, že „široce používaná diferenciace mezi islámem a islamismem, je prezentována jako zkreslení islámského náboženství a ta by (v rámci tohoto přístupu) měla být odmítnuta,“ protože islámská rétorika a myšlenky jsou všechny „zakořeněné v Koránu.“

Gauland (76) také uvedl, že většina muslimů, kteří žijí v Německu, jsou „dobří, právoplatní a dobře integrovaní občané,“ kteří by měli mít právo „vykonávat své náboženství v soukromí,“ protože je to „součástí náboženské svobody“.

Politik však požaduje, aby se všechny německé mešity a muslimské komunity zaregistrovaly u německých úřadů a odhalily své zdroje příjmů, aby se zabránilo situací, v níž jsou mešity provozovány organizacemi „ohrožujícími německý ustavní řád“ a jsou financovány cizími mocnostmi, které chtějí prosadit vliv na Německo, nebo teroristickými organizacemi, jako je Islámský stát.“

Politik také požaduje úplný zákaz nošení muslimských obličejových závojů na veřejnosti a dodal, že veřejným činitelům a státním úředníkům by nemělo být dovoleno nosit islámský šátek.

Gauland učinil své prohlášení během tiskové konference AfD „Kriminalita přes imigraci“, která se zabývala otázkami vnitřní bezpečnosti a soustředila se především na islám a na zločiny migrantů.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

Švýcarský ministr zdravotnictví Alain Berset dal najevo, že kontroverzní využívání certifikačního covidového systému alpským státem…

Komentář “Spolupředseda německé strany AfD: Islám je „politická doktrína“ a ne jen náboženství

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*