Společnost Nike reagovala na výzvu tisíců muslimů, aby stáhla obuv připomínající symbol „Alláha“

Společnost Nike reagovala na výzvu tisíců muslimů, aby stáhla obuv připomínající symbol „Alláha“

Zatímco většina lidí považuje jejich tvrzení za přitažené za vlasy, on-line petice vyzývající ke stažení „Alláhovy“ obuvi získala více než 34 000 podpisů.        

Společnost Nike čelí pobouření mnoha muslimských zákazníků, kteří tvrdí, že logo na podrážce tenisky je rouhání, protože vyvolává jméno Alláha.Největší světový výrobce sportovních oděvů uvedl, že podobnost nebyla úmyslná a že se nechtěl dotknout pocitů žádné náboženské politiky.

„Nike respektuje všechna náboženství a vezmeme obavy tohoto druhu vážně,“ uvedla společnost ve svém prohlášení. „Logo Air Max bylo navrženo tak, aby bylo stylizováno se znázorněním ochranné známky společnosti Nike Air Max a je určeno pouze na to, aby odráželo značku Air Max a jakékoli jiné vnímání významu nebo jeho reprezentace je neúmyslné.“

Více než 34 000 lidí dosud podepsalo petici on-line, v níž vyzývají společnost Nike, aby stáhla své tenisky Air Max 270 a všechny jiné produkty, které obsahují stejné „rouhačské“ logo.

Signatáři petice tvrdí, že když boty otočíme obráceně, část písma připomíná slovo „Alláh“ napsané v arabštině, které „bude zajisté pošlapané, okopané a znečištěné bahnem nebo dokonce špínou“. Ukázat někomu podrážku vaší boty je už dávno urážkou v arabské kultuře.

Saiqa Noreenová, muslimská zákaznice, která tento návrh podala, tvrdí, že je „pobuřující a děsivé“, že je jméno Alláha napsáno na botě.

Společnost Nike se dostala do podobného sporu v roce 1997, kdy Rada pro vztahy mezi Američany a islámem donutila společnost, aby přestala prodávat atletické boty, jejichž logo ve stylu plamene vypadá podobně jako symbol „Alláha“.

Signatáři petice tvrdí, že logo na podrážce připomíná symbol Alláha

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Společnost Nike reagovala na výzvu tisíců muslimů, aby stáhla obuv připomínající symbol „Alláha“

  • Navrhuji petici za zákaz prodeje vozů Renault, protože mě uráží logo.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*