Společnost Nike představila nové sportovní hidžáby pro muslimské ženy

Společnost Nike představila nové sportovní hidžáby pro muslimské ženy

Společnost Nike představila svou novou kolekci sportovních hižhábů pro muslimské ženy na celém světě. Tento krok vyvolal v konzervativním islámském světě diskuzi o muslimských ženách, které provozují sport, informoval kanál RT.

„Proces Hidžábů společnosti Nike může trvat i rok, ale tento impuls lze vysledovat mnohem dříve, vzhledem k probíhajícímu kulturnímu posunu, když je vidět více žen, než kdykoli předtím, které sportují,“ stálo v prohlášení společnosti Nike.

Krasobruslařka Zahra Lari z Emirátů byla jednou z prvních sportovkyň, která přijala nový hidžháb a na Instagramu vyjádřila svou radost z rozhodnutí společnosti Nike vyrábět sportovní oděvy, které respektují muslimské tradice, uvedl reportér kanálu RT.

„Byla jsem nadšena a trochu v emocích, když jsem viděla prototypy hidžru společnosti Nike,“ řekla Lari  v prohlášení, podle deníku National. „Vyzkoušela jsem tolik různých hidžábů pro vystoupení a tak málo z nich pro mne skutečně fungují. Ale jakmile jsem si ho vzala na projížďku na ledě, byla jsem unešená, jak dobře sedí a jak má lehkou váhu.“

Nedávná reklama společnosti Nike, která ukázala arabské ženy šermovat, boxovat a bruslit,  vyvolala velkou diskuzi online.

Tato kontroverzní reklama představila řečnickou otázku: „Co budou o vás říkat?“ Zřejmě v odkazu na společnou otázku položenou arabským ženám v muslimském světě, když se pokusí napadnout společenské nebo kulturní normy, podle deníku CNN Money.

Reakce na toto oznámení byly na internetu zatím dost smíšené.

Problematika muslimských žen ve sportu se stala hlavním problémem v posledních letech.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Foto: Youtube.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Společnost Nike představila nové sportovní hidžáby pro muslimské ženy

  • · Edit

    Kšeft je kšeft. Pro kšeft jsou schopni vymyslet cokoliv. Hlavně hrabat pod sebe, co to jen jde. Ale aby se jednou nedivili, že jim ty peníze nebudou nic platné. Svoboda národů se za peníze koupit nedá. Ta se musí vybojovat. Jsou to vlezdo…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*