Společnost Mattel uvádí na trh novou řadu „genderově neutrálních“ panenek

Společnost Mattel uvádí na trh novou řadu „genderově neutrálních“ panenek

Výrobce hraček Mattel oznámil, že uvádí na trh novou řadu „genderově neutrálních“ panenek, což vybízí některé kritiky, aby obvinili společnost ze snahy o sociální inženýrství dětí.„Děti si mohou přizpůsobit nové panenky dlouhými nebo krátkými vlasy, kalhotami, sukněmi, nebo obojím. Panenky budou v šesti různých odstínech kůže,“ píše deník Fox Business.

Viceprezidentka společnosti Mattel Fashion Doll Design Kim Culmoneová uvedla, že panenky byly uvedeny na trh, protože „děti nechtějí, aby jejich hračky diktovaly genderové normy.“

„Hračky jsou odrazem kultury, a protože svět stále slaví pozitivní dopad inkluzivity, cítili jsme, že je čas vytvořit sérii panenek bez nálepek,“ uvedla.

V reklamě na nový produkt byl chlapec s fialovými vlasy a panenka, která měla náušnici.

Někteří respondenti obvinili společnost ze snahy o sociální inženýrství dětí, což by přispělo k jejich zmatení ohledně pohlaví.

„Toto je všechno o sociálním inženýrství,“ poznamenal Robbie Starbuck. „Pokud @Mattel chtěl vyrobit panenku bez definovaných důvěrných částí, je to v pořádku, bylo to provedeno mnohokrát a dává to dětem možnosti. To ale není tento případ. Jedná se o sociální inženýrství, které se přestrojuje za hračku.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Společnost Mattel uvádí na trh novou řadu „genderově neutrálních“ panenek

  • Dalsi prasarna! Deti nevedi co jsou“ genderove normy“ draha pani Kim. Bezte prednaset Vase koktiny do kravina, tam Vam budou trema verit.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*