Společnost Huawei plánuje investovat 2 miliardy dolarů na posílení bezpečnosti sítě

Společnost Huawei plánuje investovat 2 miliardy dolarů na posílení bezpečnosti sítě

Čínský technologický gigant Huawei plánuje v příštích pěti letech investovat zhruba 2 miliardy dolarů na posílení zabezpečení sítě, informoval německý deník Handelsblatt, jenž citoval šéfa německé pobočky společnosti Huawei.    

„Hodláme v budoucnu lépe řešit otázku bezpečnosti. V příštích pěti letech budeme investovat zhruba 2 miliardy dolarů za zlepšení zabezpečení sítě,“ uvedl Dennis Zuo.

Za účelem řešení problémů kybernetické bezpečnosti musí společnost také spolupracovat s dalšími firmami v průmyslu, stejně jako s úředníky a zákazníky, uvedl úředník.V reakci na obvinění, že společnost Huawei je zapojena do špionáže jménem Pekingu, Zuo uvedl, že „čínská vláda nenutí (své zaměstnance) aby dělali něco nezákonného“.

Toto prohlášení přišlo poté, co německý ministr pro hospodářství a energetiku Peter Altmaier uvedl, že Spolkový úřad pro bezpečnost informační techniky (BSI) vyšetřoval zvěsti, že čínské zařízení Huawei umožňují technologickému gigantovi shromažďovat data z německé mobilní sítě a předávat je čínským úřadům.

Společnost Huawei čelí obvinění, že je napojena na čínskou vládu a dokonce špehuje v její prospěch, což společnost radikálně odmítla. Austrálie, Japonsko, Nový Zéland a Spojené státy loni zakázaly čínskému telekomunikačnímu gigantovi účastnit se vládních kontraktů, zatímco několik dalších zemí vyjádřilo své vlastí znepokojení nad činnostmi společnosti Huawei.

Český Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) před časem zveřejnil své stanovisko, že technologie čínské společnosti Huawei považuje nadále za bezpečnostní riziko.Uvedl to minulý týden mluvčí NÚKIB Radek Holý poté, co úřad odeslal Huawei požadovanou odpověď na dopis, v němž čínská firma požadovala zrušení nebo úpravu varování, které NÚKIB vydal v prosinci.

„Dnes v odpoledních hodinách odeslal Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost odpověď na dopis společnosti Huawei. Jelikož jsme nezaznamenali žádné skutečnosti, které by nás vedly ke změně stanoviska obsaženého ve varování ze 17. prosince 2018, naše stanovisko je neměnné a varování zůstává i nadále v platnosti,” uvedl Holý.

NÚKIB loni v prosinci varoval před používáním softwaru i hardwaru společností Huawei Technologies Co a ZTE Corporation, neboť představují bezpečnostní riziko. Společnost Huawei to kategoricky odmítla.

„K vydání tohoto varování nás vedly naše poznatky včetně poznatků z činnosti našich bezpečnostních partnerů a také zjištění našich spojenců,” uvedl tehdy šéf NÚKIB Dušan Navrátil.

Úřad později připustil, že běžnému uživateli nic nehrozí. „U lidí, kteří používají mobilní telefon nebo router zmíněných firem k běžnému použití, lze předpokládat obvyklé riziko spojené s používáním jakýchkoli mobilních či síťových zařízení,” uvedl NÚKIB.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*