Společnost Gazprom je připravena dodávat plyn do Číny, Japonska a Indie

Společnost Gazprom je připravena dodávat plyn do Číny, Japonska a Indie

Místopředseda představenstva Gazpromu Alexander Medvěděv uvedl na tiskové konferenci konané 16. června, že společnost Gazprom usiluje o přesunutí trhů do asijsko-tichomořského regionu.

Zásobovací schopnosti společnosti Gazprom jsou dostatečné pro pokrytí čínských poptávek po plynu, které se odhadují asi na 100 miliard m3 ročně, uvedl Medvěděv na tiskové konferenci, podle deníku Vedomosti. „Je to konzervativní prognóza,“ zdůraznil.

gazprom

Společnost Gazprom očekává, že podepíše dokumenty ohledně ceny za dodávky plynu do Číny prostřednictvím západní cesty. Gazprom a CNPC podepsali dohodu o dodávkách touto cestou v květnu 2015. O rok dříve, byl podepsán 30ti letý kontrakt na dodávku zemního plynu do Číny přes východní cestu prostřednictvím sibiřského potrubí.

Medvěděv uvedl, že Asie jako třetí největší ekonomika byla také předmětem velkého zájmu pro společnost. „Považujeme jako velmi perspektivní i Indii,“ uvedl Medvěděv. Dodal, že Gazprom podepsal smlouvu na dodávky LNG do Indie, kterou vidí jako veliký potenciál v tomto směru.

Začátkem tohoto měsíce, ruský ministr energetiky Alexandr Novák hovořil o možnosti realizace projektů k vybudování potrubí na dodávku plynu do Indie.

Podle Medvěděva, společnost Gazprom očekává, že Japonsko bude také jedním z cílových trhů pro dodávky zkapalněného zemního plynu (LNG).

Gazprom momentálně buduje dva závody na ruském Dálném východě, které geograficky usnadní dodávky LNG do asijsko-pacifických oblastí, a očekává zvýšení vývozu do Japonska.

Asie je jistě slibným trhem- a pravděpodobně mnohem méně sporným, než ruští „evropští partneři“.

 

RBTH/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*