Společnost Boston Dynamics začne prodávat hrůzostrašné robotické psy

Společnost Boston Dynamics začne prodávat hrůzostrašné robotické psy

Společnost Boston Dynamics začne veřejnosti prodávat své hrůzostrašné robotické psy „během několika měsíců,“ uvedl generální ředitel Marc Raibert, který řekl pro portál The Verge , že „děláme nějaké finální úpravy designu“ po „neúnavném testování“ – doufejme, že zachováme tři zákony robotiky.Spot je v současné době testován v řadě prostředí „důkazů o konceptu“, uvedl generální ředitel společnosti Boston Dynamics Marc Raibert. Ačkoliv pro komerční verzi Spota neexistuje přesné datum, měl by být k dispozici během několika měsíců, řekl Raibert a dodal, že to bude určitě koncem roku.

Raibert přinesl robotické psy Spot společnosti na konferenci Amazon’s Re:MARS v Las Vegas, která byla zaměřena na učení strojů, moderní robotiku a průzkum vesmíru. První den akce dva zaměstnanci společnosti Boston Dynamics vypustili pár Spotů, aby oslnili dav a vyděsili policejního psa.

Foto:Twitter/@BostonDynamics’

Jeden Spot s namontovanou 3D kamerou může mapovat své prostředí a provádět úkoly, jako je např. sledování průběhu práce nebo identifikace nebezpečí na staveništích. Modely vybavené robotickým ramenem mohu také otevírat dveře a manipulovat s předměty.

Navzdory menším technickým potížím se akce povedla i pro Boston Dynamics – společnost vlastněná japonskou bankou SoftBank. Jedna věc byla zcela jasná, tito psi se velmi snadno ovládají.

„Pomocí D-padu můžete řídit robotického psa tak, jako byste měli RC auto nebo mechanickou hračku. Rychlé klepnutí na video kanál, který je živě přenášen z přední kamery robota, vám umožní si vybrat cíl, kam má jít a další poklepnutí vám umožní převzít kontrolu nad ramenem robota umístěným na horní části podvozku. To vše je velmi intuitivní,“ píše portál Verge na svých stránkách.

Podle Raiberta bude Boston Dynamics prodávat prostřednictvím svých robotů „atletickou inteligenci“.

 

V současné době několik stavebních firem v Japonsku testuje Spoty, aby dohlíželi na postup prací na stavbách. „Je tu pozoruhodný počet stavebních firem, s nimiž mluvíme,“ řekl Raibert a dodal: „Ale máme nějaké jiné aplikace, které jsou velmi nadějné – [včetně] v nepřátelském prostředí, kde jsou náklady na lidi vysoké.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*