Spojení Babiše s mainstreamovými stranami ODS, STAN, TOP 09 či Piráty by bylo zradou…

Spojení Babiše s mainstreamovými stranami ODS, STAN, TOP 09 či Piráty by bylo zradou…

Jsem upřímně řečeno vděčen pravicové opoziční koalici nově vedené ODS, že odmítá za každou cenu jít do koalice s ANO Andreje Babiše a je skvělé, že se chce ze svých pravicových pozic vůči ANO ostře vymezovat.

Ne, že bych jim fandil. Fialu, Kalouska, Bartoše a nově i Farského nejsem schopen ani na vteřinu poslouchat. Teče z nich nechutná omáčka mainstreamu, jednoznačné přitákání myšlence, že jedině Západ  je naše záchrana, bezduchá oddanost Havlovi.

O to otřesnější jsou pro mne úvahy Andreje Babiše, že by chtěl s těmito stranami spolupracovat.

Na jedné straně jej volili silně protestní až antisystémové hlasy, které jsou nespokojeni s polistopadovým vývojem a nepochybně značná část, možná až 3/5 bývalých voličů ČSSD a 1/3 voličů KSČM (když jejich zbytek přešel k Okamurovi)

Babiš jasně prohlašoval a celé 4 roky zdůrazňoval, že je antisystémovou stranou a teď by se chtěl spojovat s tím mainstreamovým bahnem?

I on se bude muset naučit, že nelze chtít všechno.

Nepochybně proti němu budou útočit trvale všechna mainstreamová média Západu a tak jako nenávidí Trumpa, budou nenávidět Babiše.Stejně tak platí, že kapitálové trhy jsou jeho vítězstvím  nadšeny a konstatování například agentury Moody´s je jasné:

Moody’s od koalice vedené ANO očekává, že přinese posílení rozpočtové disciplíny prostřednictvím snížení počtu ministerstev, boje s daňovými úniky a využívání efektivních nástrojů z oblasti informačních technologií. Zlepšený výběr daní by měl podle Moody’s přispět k poklesu poměru státního dluhu k hrubému domácímu produktu a kompenzovat rozpočtové dopady plánovaného snížení daně z přidané hodnoty u vybraných položek a možných tlaků na zvyšování sociálních výdajů.

Moody’s rovněž předpokládá, že nová vládní koalice bude prosazovat politiku vstřícnou k podnikatelskému sektoru, a to v podobě snižování byrokracie, posilování transparentnosti veřejných nákupů či zvýšených výdajů na dopravní infrastrukturu.

A pokud jsem zaznamenal i koruna posiluje.

Česko má všechny předpoklady startovat k postavení středoevropského tygra, vzdor tomu….

Vzdor tomu, že jej volila ho převážně euroskeptická, protihavlovská, protibruselská a lehce proruská levice.

Nikdo od něho nechce dramatické výkřiky o vystoupení z EU, nikdo od něj nechce, aby všeho nechal a od rána do večera bojoval proti vlnám migrantů, které mimochodem ne a ne přijít.

Jeho voliči od něho chtějí, aby se nespojoval s mainstreamem a polistopadovým establishmentem a aby rychle a uvážlivě směřoval k prosperitě České republiky.

Proto si jej zvolili.

Jeho okruh subjektů, se kterými v té či oné formě může spolupracovat je omezený: SPD, ČSSD, KSČM, KDU-ČSL.

Na vládu s žádnou z těchto stran to nevypadá, ale na spolupráci za účelem umožnění menšinové vlády jistě ano.

Takže pane Babiši, nemůžete dělat všechno…

Hlavně Vám to ODS a spol. nedovolí a já, jak hluboce mám k nim odpor, znovu opakuji za jejich vzdor vůči Vám hluboké poděkování.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Spojení Babiše s mainstreamovými stranami ODS, STAN, TOP 09 či Piráty by bylo zradou…

  • Pane Vyvadile, Babisovi krivdite. ODS se mu hnusi jeste vice jak vam. ODS je prece stranou zlodeju a korupcniku jako CSSD. Vetsina jejich prednich clenu je tam z teto doby oposmlouvy, kdy se kradlo s toleranci. Obe tyto strany jsou prece zodpovedne za to, co tady je. Korupce vsude kam se podivas, nefungujici soudy, vnitro policie. Vsude bordel. Babis ale nema na vybranou, musi jit do koalice s minimalne jednou stranou. On jich vice ani nechce, vi jak by to bylo problematicke a neefektivni s jejich odlisnymi nazory bojovat. Ztrata casu a energie. Mel dostat pres 40 %, aby dostal prepoctem vetsinu ve snemovne a mohl jet dal jako Orban bez koalice.
    ODS uz si dela narok na vedeni snemovny. Jakym pravem? ANO ji vubec nemusi vyjit vstric ma jen 1/3 hlasu ANO, je k smichu!!!
    Babisovi se asi nepodari vladu sestavit, CSSD z neho udelala psance a ostemplovala ho jako padoucha. To je jeji pomsta, i kdyz na ni doplatila sama brutalne. Nove volby prinesou stejny vysledek, pokud nepropukne jiny skandal proti ANO a Babisovi.
    Nase zakony neumoznuji zastavit stihani Babise po cas volebniho obdobi jako u Chiraca a tak budeme svedky patove situace, ktera bude ale urcite lepsi alternativou, nez se nechat vydirat stranami, ktere davaji Babisovi kosem a uzavirat s nimi spatne kompromisy. Je to vsechno dedictvi CSSD a jimi rizeneho ministerstva vnitra a policie, ktera se v odrovnani ANO sice prepocitala., ale ve svych dusledcich tato stvaniceproti ANO a Babisovi brani vzniku funkcni vlady…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*