Spojené státy zastavily financování Bílých přileb

Spojené státy zastavily financování Bílých přileb

Americká administrativa údajně zastavila financování Bílých přileb v Sýrii, což je nezisková organizace, která je pochvalována Západem za pomoc civilistům a je obviňována Ruskem, že inscenuje údajné zvěrstva syrské vlády.  

Raed Saleh, vůdce kontroverzní skupiny řekl kanálu CBS, že tok amerických peněž, který dosahuje třetiny jejich rozpočtu, se před několika týdny zastavil, téměř dva měsíce poté, co byla jejich delegace na návštěvě amerického ministerstva zahraničí ve Washingtonu.

Interní dokument ministerstva zahraničí údajně uvádí, že kancelář Blízkého východu požadovala od administrativy potvrzení do 15. dubna, jinak bude financování samozvaného humanitárního uskupení zmraženo.Ministerstvo zahraničí uvedlo, že financování Bílých přileb bylo „podle aktivního přezkumu“, informovala americká stanice. Saleh si stěžoval, že jim nebylo nic oficiálně oznámeno a že mají peníze jen na to, aby vydrželi jeden nebo dva měsíce.

Bílé přilby oznámily počátkem dubna, že v Dúmě došlo k údajnému chemickému útoku, o kterém tvrdí, že byl proveden syrskou vládou, která všechny obvinění vyvrátila. Brzy po incidentu zahájily Francie, Spojené státy a Británie masivní ostřelování proti vládním cílům v Sýrii.

Později však ruský vyslanec OPCW informoval, že ruští odborníci, kteří provedli ověření zpráv o použití chemických zbraní v syrském městě Dúmá, našli účastníky nahrané ve videu, které předtím Bílé přilby představily, jako důkaz údajné léčby poskytované obětem údajného chemického útoku.

Mezitím, Hasan Diab, syrský chlapec, který byl dokumentován ve videu Bílých přileb o údajném útoku chemickými zbraněmi, řekl ruskému televiznímu kanálu Rossiya 24 o detailech záznamů Bílých přileb. Chlapec uvedl, že byl v suterénu se svou matkou, když někdo začal křičet, aby šli do nemocnice. Když přišli, někdo jej popadl, začal ho polévat vodou a dal ho na postel s jinými lidmi, aby natočili video, než byli propuštěni.

Syrský chlapec tvrdí, že byl naverbován na inscenaci chemického útoku

(SPU/ svobodnenoviny.eu Bílé přilby Foto: Sputnik)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*