Spojené státy školí speciální vojenské jednotky ve východní Evropě

Spojené státy školí speciální vojenské jednotky ve východní Evropě

Ofenzíva vůči proruským separatistům : USA očividně stupňují školení speciálních sil ve východních státech NATO. Některé elitní jednotky tam mají být umístěné natrvalo.

Zatímco členské státy NATO od ukrajinské krize jednají o nových strategiích na Východě, USA tak zjevně konají už dávno. Podle mluvčího ozbrojených sil USA v Evropě nasazují USA nové jednotky, aby vyškolili speciální síly v sousedních státech Ruska.

Podle toho je v Polsku, na Slovensku a v baltských zemích Estonska, Litvy a Lotyšska několik stovek jednotek americké armády za účelem vyškolení místních jednotek.

AFP/ Getty images
AFP/ Getty images

Podle těchto informací by mělo přibližně 100 elitních jednotek USA zůstat dlouhodobě umístěných ve státech NATO, ležících v blízkosti Ruska za účelem dalšího výcviku. USA chtějí se svojí ofenzívou reagovat na početné množství proruských separatistů ve východní Ukrajině.

Situace v zemi zůstává nadále napjatá. V úterý přikázal ukrajinský prezident Petro Porošenko, zřídit únikový koridor pro obyvatele regiónů, které se zmítají v nepokojích. Prezidentská zpráva označila toto opatření jako záchrannou akci, která má zabránit dalším civilním obětem.

K novým výcvikovým jednotkám řekl mluvčí, že americké jednotky trénovali vždy se svými partnery v příslušných zemích. „ Rozdíl je v tom, že momentálně chceme přítomnost speciálních jednotek na východní hranici NATO udržet dlouhodobě.“


Cvičení vojáků zahrnuje mimo jiné jednotky pro boj v objektech, jako i výsadkáře a letecké útoky.

zdroj : http://www.spiegel.de

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*