Spojené státy vyhrožují Rusku nasazením jaderných raket v Evropě.

Spojené státy vyhrožují Rusku nasazením jaderných raket v Evropě.

Pentagon pohrozil Rusku s přesunem jaderných raket do Evropy, kvůli údajnému obvinění Moskvy z porušení dvou smluv o kontrole zbraní.            

 

Nemáme v Evropě pozemní jaderné rakety, zřejmě proto, že jsou zakázané ve smlouvě,“ uvedl Brian McKeon, hlavní zástupce náměstka pro politiku na ministerstvu obrany.

Ale jedná se o možnost, kterou musíme prozkoumat,“ dodal.

Americké válečné lodě Foto: PressTV
Americké válečné lodě Foto: PressTV

Washington tvrdí, že Moskva porušila Smlouvu o jaderných zbraních středního doletu a Smlouvu o konvenčních ozbrojených silách v Evropě.

Rusko však tyto tvrzení popřelo a uvedlo, že testování pozemních řízených střel v červenci 2014 bylo v souladu se smlouvou INF.

Náměstek ministra pro kontrolu zbrojení a mezinárodní bezpečnosti Rose Gottemoeller oznámil, že americký prezident Barack Obama napsal o porušení smlouvy jeho ruskému protějšku Vladimíru Putinovi.

Gottemoeller uvedl, že Spojené státy zvažovaly seznam „vojenských protiopatření“ proti Rusku.

McKeon také varoval Rusko, aby se nezapojilo do „cyklu akce a reakce.“

Uvedl, že ruská a americká protiakce „ učiní Rusko méně bezpečné.“


Toto porušení nebude ponecháno bez odpovědi, protože je v sázce příliš mnoho,“ uvedl.

Rusko tvrdí, že plány amerických protiraketových systémů po celém světě, jsou skutečnou hrozbou nejen pro Rusko, ale  pro celý svět s tím, že raketový systém poškodí strategickou rovnováhu sil po celém světě.

V říjnu, americká armáda uvedla do provozu novou raketovou základnu v jižním Rumunsku, i přes silný odpor ze strany Ruska.

Vojenská základna bude první, která je vybavena balistickým raketovým systémem Aegis Ashore a bude v provozu do konce roku 2015.

 

zdroj : http://www.presstv.ir

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články