Spojené státy chtějí kriminalizovat streaming hudby a filmů

Spojené státy chtějí kriminalizovat streaming hudby a filmů

SOPA a PIPA naštěstí neprošly, ale Obamova administrativa je stále rozhodnutá, učinit kroky, aby byl steaming filmů a hudby zločin. Ministerstvo spravedlnosti tvrdí, že je třeba změnit způsob stíhání neautorizovaných streaming služeb. Kromě toho, administrativa požaduje trvalé finanční prostředky k cílení zahraničních stránek, jako je Pirate Bay na bázi „diplomatického a obchodního tlaku“.

House Judiciary Committee uspořádal slyšení o trestech a prostředcích proti on-line porušování autorských práv. Jedním z přednášejících byl David Bitkower, úřadující náměstek generálního prokurátora, který vysvětlil přání Obamovy administrativy.

Ilustrační obrázek Foto : imcca.org
Ilustrační obrázek Foto : imcca.org

Bitkower pochválil předchozí úspěchy, jako bylo ostavení serveru Megaupload a stíhání několika členů IMAGINE a vysvětlil, jejich vyvíjející se výzvy pro držitele autorských práv.

„ Jednou z nových výzev, kterým čelí majitelé autorských práv a donucovací orgány je vzestup internetového streamingu jako dominantního prostředku pro šíření mnoha typů obsahu chráněného on-line autorskými právy. Tato činnost vzešla díky pokrokům v technologiích : v tomto případě kvůli růstu dostupnosti vysokorychlostního internetu na průměrného spotřebitele,“ řekl Bitkower.


Problém pro ministerstvo spravedlnosti a vlastníky autorských práv je, že tyto služby je těžké stíhat. Streaming se v podstatě nepočítá jako distribuce, ale jako veřejné vystoupení, které lze považovat jen jako přestupek.

Administrativa se to pokusila změnit v roce 2012 díky zavedení programů SOPA a PIPA, ale od těch bylo upuštěno, kvůli veřejného pobouření. Mnozí lidé se obávali, že nahráváním autorsky chráněných videí z Youtube by mohli skončit ve vězení.

Nicméně, uplynulo jen pár let a stejný plán je zpátky na stole.

zdroj : http://torrentfreak.com, http://www.intellihub.com

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Spojené státy chtějí kriminalizovat streaming hudby a filmů

  • I really appreciate this post. I¡¦ve been looking all over for this! Thank goodness I found it on Bing. You have made my day! Thank you again

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*