Spojené státy a Saudská Arábie hrají v Sýrii „dvojí hru“

Spojené státy a Saudská Arábie hrají v Sýrii „dvojí hru“

Spojené státy a jejich věrný spojenec, Saudská Arábie, hrají „dvojí hru“ v Sýrii, pokud jde o teroristickou skupinu Islámský stát (ISIS), uvádí americký autor.

Ralph Schoenman učinil tyto poznámky, když byl tázán ohledně varování ze strany USA, že bude potřeba učinit další kroky, pokud Damašek podnikne kroky proti Amerikou podporovaným ozbrojencům v Sýrii.

V pondělí, mluvčí Bílého domu Josh Earnest uvedl, že vláda prezidenta Bašára al-Asada by „neměla zasahovat“ do operací Amerikou podporovaných sil na syrské půdě, o kterých mluvčí uvedl, že jsou údajně součástí „strategie rozložit a nakonec zničit Islámský stát“, jak slíbil americký prezident Barack Obama.

Foto: PresTV
Foto: PresTV

„Spojené státy ve skutečnosti podporují fundamentalistické skupiny, které jsou zaměřené na svržení Bašára Asada,“ řekl v úterý Schoenman deníku Press TV.

„USA ve skutečnosti nesměřují své úsilí proti ISIS, ale více spolupracují s tureckými útoky na Kurdy, a ve skutečnosti podkopávají veškeré úsilí v boji proti teroristům Islámského státu a toho co skupina reprezentuje.“

„ISIS je podporován Saudy a Spojenými arabskými emiráty, stejně jako americkou rozvědkou,“ poznamenal Schoenman. „Je to dvojí hra, kterou hrají, používají tyto velmi destruktivní síly k podkopání zemí jako je Írán a Sýrie, a když na to přijde, tak i v Iráku. USA předstírají, že se zaměřují na ISIS, ale jejich skutečné akce na půdě jiných zemí ukazují jiný příběh.“

„Skutečným cílem je vláda v Damašku, a to je to, co nadále podkopávají, manévrují a ničí,“ uvedl Schoenman.

Sýrie je bičována militanty podporovanými v zahraničí od roku 2011 a vytváří útočiště pro Takfiri teroristy, kteří se sjednocují jako Islámský stát.

Analytici tvrdí, že Islámský stát byl použit jako záminka Washingtonu a některých jeho spojenců, aby mohly být provedeny nálety v Sýrii, včetně podporování takzvaných umírněných bojovníků v regionu.

Bývalý CIA kontraktor Steven Kelley obvinil USA, že vstupují do „nové fáze“ tím, že hrozí použitím vzdušných sil proti syrským jednotkám za účelem obrany militantů.

„Myslím si, že je to velmi ubohé a ukazuje to, že americké úsilí o svržení prezidenta Asada dosahuje nové fáze,“ řekl Kelley v pondělí deníku Press TV.

 

PressTV/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Spojené státy a Saudská Arábie hrají v Sýrii „dvojí hru“

  • IS stejně jako Taliban vznikl za podpory USA, aby nebyl v lokalitách mír a USA mohly z války těžit. Tyto teroristické skupiny by bez podpory USA nikdy nezískaly takovou sílu. Nyní využívají USA teroristy i ke vzniku chaosu v Evropě. Pokud si Evropa neuvědomí, že USA nemají spojence, ale jen sluhy, skončíme velmi špatně. Je čas přestat podporovat USA v jejich přeměně Evropy a spojit síly s Ruskem a jeho spojenci. Pak USA zkrachují a teroristické organizace nebudou mít finance na svojí činnost.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*