Spojené království oficiálně zakázalo v reklamách „škodlivé genderové stereotypy“

Spojené království oficiálně zakázalo v reklamách „škodlivé genderové stereotypy“

Spojené království oficiálně zakázalo „škodlivé genderové stereotypy“ v reklamách, kvůli obavám, že by mohly přispívat k sociální nerovnosti. Je však tato politická korektnost prováděna amokem, nebo reformou, která byla již dávno po splatnosti?Úřad pro reklamní standardy ve Spojeném království zakázal ve všech reklamách „škodlivé genderové stereotypy“, které by mohly způsobit „vážné nebo rozsáhlé urážky“. Nové pravidlo vychází z přezkumu z roku 2017, který zjistil, že absorpce genderových stereotypů prostřednictvím reklamy by mohla omezit potenciál lidí a hrát roli v „nerovných genderových výsledcích“.

Stížnosti budou řešeny případ od případu a budou zkoumat „obsah a kontext“, aby bylo možné posoudit, zda bylo nové pravidlo porušeno a zda byly použity neškodné generové stereotypy  – jako jsou nakupující ženy, nebo muži, kteří pracují kolem domu – které jsou podle nových norem stále v pořádku.

Scénáře, jako muž, který nedokáže vyměnit plenku, nebo žena, která nedokáže zaparkovat auto, však již novým pravidlům odporují. Reklamní autorita také kritizovala stereotypy v chování dětí a varovala, že reklamy zobrazující dívky jako „pečující“ a chlapce jako „odvážné“ budou problém. Ti, kteří nové zásady poruší, budou odkázáni na Ofcom nebo Radu pro obchodní normy pro sankce, pokud ASA nebude schopna dosáhnout dohody se společnostmi, které se dopustí tohoto protiprávního jednání a jejich reklamy mohou být také zakázány ve vysílání.

„Je to jen reklamní průmysl, který se klaní radikálnímu feminismu,“ řekl kanálu RT Mike Buchanan, který je lídrem organizace Spravedlnost pro muže a chlapce a poukázal na to, že zatímco „pouze 9 procent britských žen se identifikují jako feministky, jejich vliv je divoce nepřiměřený.

„Jde o to, aby se ženy více podobaly mužům, a to vyžaduje, aby se muži více podobali ženám.“

Nové předpisy nemají ve skutečnosti „nic společného s feminismem“, argumentovala feministická aktivistka Linda Bellosová. „Má to něco společného se zákonem,  který od roku 1975 uvádí, že s ženami by se nemělo zacházet méně příznivě než s muži“.

Ale ženy nechtějí být víc jako muži, “trval na svém Buchanan. „Milují věci jako rodinný život a existuje velký rozdíl v pracovní etice mužů a žen a to se nemění.“

„Nechápu, co má děloha co dočinění s vybíráním vlastního oblečení, vložením věcí do pračky, mytím nádobí a vařením jídla pro sebe,“ odsekla Bellosová. „Chci, aby můj syn a vnuk mohli po sobě uklidit, nejen aby si mysleli, že je to práce žen. Možná si myslíte, že je to radikální, ale tohle je 21. století.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*