Splečnost Impossible Foods chce dovážet své nebezpečné GMO burgery do Evropy

Splečnost Impossible Foods chce dovážet své nebezpečné GMO burgery do Evropy

Společnost Impossible Foods požádala o zahájení prodeje hamburgerů obsahujících rostlinné GMO v Evropské unii, protože podle zprávy agentury Bloomberg expanduje mimo USA a Asii.

Výrobce GMO burgerů podal žádost o prodej sójového leghemoglobinu (SLH), molekuly obsahující železo vyrobené s geneticky upravenou kvasinkou, podle Úřadu pro bezpečnost potravin EUSA. SHL je klíčovou přísadou, která pomáhá replikovat bohatost chuti masa.Bude zajímavé sledovat, co EFSA udělá ze studie na krmení potkanů, kterou společnost Impossible Foods zadala na základě geneticky modifikované kvasinky dodané SLH. U těchto potkanů došlo k nevysvětlitelným změnám v nárůstu hmotnosti, změnám v krvi, které mohou naznačovat nástup zánětu nebo onemocnění ledvin a možné známky anémie.

Vypadá to, že tato zjištění společnost Impossible Foods nijak neznepokojuje. „Naším záměrem je prodávat rostlinné maso ve všech regionech světa,“ řekla agentuře Bloomberg mluvčí společnosti i Rachel Konradová. „Splníme nebo překročíme všechny předpisy pro bezpečnost potravin ve všech regionech světa, včetně Evropy.“

Studie na krmení potkanů od společnosti Impossible Food trvala pouze 28 dní, zatímco evropský zákon vyžaduje 90denní testování. Stále není jasné, zda společnost Impossible Foods provedla toto další testování, aby splnila evropské požadavky.

Falešné maso: přeplněný trh

Geneticky modifikované potraviny a označování jsou v EU přísněji regulovány než v USA, což by mohlo znamenat, že by schválení mohlo nějakou dobu trvat. Pokud dostane společnost zelenou, Impossible Burger se připojí k stále více přeplněnému trhu s falešným masem v Evropě.

Mimo USA se Impossible Foods nachází v Singapuru, Hongkongu a Macau. Přihláška EU byla podána 30. září u nizozemské vlády podle nařízení EU o geneticky modifikovaných potravinách a krmivech a předána úřadu EFSA.

Společnost se sídlem v Redwood City v Kalifornii má také žádosti čekající na vyřízení v Austrálii, na Novém Zélandu a v Kanadě.

Společnost Impossible Foods chce dovážet hotové potravinářské výrobky obsahující hem a nebude vyrábět ingredience v EU. Rovněž podala souběžnou žádost o použití hemu podle nařízení o látkách určených k aromatizaci a složek potravin.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*