Spisovatel Vyhlídka: Plánuje papež krveprolití?

Spisovatel Vyhlídka: Plánuje papež krveprolití?

Plánuje papež obdobu Svatobartolomějské noci, jen v daleko větším, celoevropském měřítku? Tak se ptal sám sebe při debatě se čtenáři český válečný romanopisec Vratislav Vyhlídka, když došlo na otázky týkající se imigrační krize. V pozici Vatikánu k otázce přílivu imigrantů vidí ale jen možné náznaky toho, že „náboženská“ válka by katolické církvi přišla vhod, ne důkaz.

„Katolická církev zažívá největší propad své vážnosti, ztrácí věřící ve velkém už od nástupu generace ovlivněné Beatles. Lze se domnívat, že velká evropská válka, které by se mohla dát nepřesná nálepka náboženského konfliktu, by mohla tento kurz zvrátit. Hodně lidí by pak nosilo na krku křížek a jistě by se zvýšila návštěvnost v kostelích a tím vážnost římské církve,“ uvedl Vyhlídka na otázku, zda vidí v proimigračním postoji současného papeže Františka nějaký jiný plán Svatého otce.

Podle spisovatele lze postoj Svatého otce, který se několikrát vyslovil ve smyslu, že muslimští imigranti jsou semenem, které oplodní chřadnoucí Evropu, vysvětlit mnoha různými způsoby. Je však podle něho nepravděpodobné, že by hlava katolické církve měla za cíl dát poslední ránu z milosti katolicismu, pro nějž by muslimská Evropa za pár generací znamenala rozsudek smrti. Není to však podle něj důkazem, že papež plánuje krveprolití, nebo že se rád připojil k plánu světových elit, které by mohly z důvodu velkého válečného konfliktu zavést přísnou kontrolu nad činy populace a omezit občanské svodoby z éry demokracie.

„Mocní tohoto světa se nikdy neštítili prolévat krev vlastních poddaných. Vzpomeňme jen Svatobartolomějské noci, kdy se ulice francouzských měst naplnily krví hugenotů, které mordovali ve jménu Svaté ligy jejich vlastní závistiví sousedé. Těm dala ke vraždám, znásilněním a plundrování požehnání tehdejší papežská stolice, aby byla zachována jediná pravá víra v zemi Galské. Je asi nejspíš pravdou, že část původní evropské populace by uvítala, kdyby mohla podřezávat krky imigrantům, co přinášejí podle některých zpráv zejména zločinnost a vyžadují živobytí na náš účet, až jejich řádění dosáhne určité hranice. Lze se domnívat, že určité mocné kruhy s tímto mohou kalkulovat, ale chybí pro to důkaz,“ odpověděl na naléhání svých čtenářů autor válečných románů a upozornil je, že v právním státě nelze jen tak vznášet obvinění, ani příliš přemýšlet nad zjevnými věcmi.

„Pozice Vatikánu bude zřejmě jasná, až to takříkajíc bouchne. Do té doby – bohužel – se musíme svěřit do rukou našich často akce neschopných vlád. Jakékoli přemýšlení nahlas by mohlo být ve dnešním fašizujícím světě vykládáno jako pomluva, nebo spíš akt náboženské nesnášenlivosti,“ doplnil spisovatel s úsměvem, ať si jeho usmiřující slova vyloží čtenáři po svém. „Komu není z hůry dáno, v apatice nekoupí. Odpovědět si musí každý sám,“ míní Vyhlídka, jenž je známým odpůrcem Nového světového řádu.

 

Jiřina Richtrová
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Spisovatel Vyhlídka: Plánuje papež krveprolití?

  • Nic bouchat nebude, nerku-li se souvislosti s Cernoprdy a Vatikanem. Lidi je maji nekde. Svaty otec je nesmyslne oznaceni, kazdy ma otce jenom jednoho a ne papeze. A ten. ze ma byt svaty? Vzdyt Vatikan podvodem ukradnul sva uzemi, odjakziva lidem skodil v zajmu mocnych, vsechny odpurcei. A Jezisem se jenom zastituje, s jeho ucenim nema nic spolecneho. Jezis pomahal slabym, nemocnym a potrebnym. Cernoprdi se valeji v palacich, chlastaji vino a lidem kazou vodu. At si vezmou Muslimy do Vatikanu a na fary. Ti jim podrezaji krky.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*