Špióni 21 století

Špióni 21 století

Dva špióni se dostali k informacím federálního úřadu v Pentagonu, jakým způsobem funguje lobbistická skupina AIPAC. Mossad vynášel tajné informace od úředníka Pentagonu do Izraele. Přesto podle ministerstva spravedlnosti nebyl za takové pochybení nikdo dodnes potrestán. Zde je tedy vážná polemika o tom, jakým způsobem fungují bezpečnostní systémy Spojených států.

Přesto AIPAC odmítlo obvinění jako nepodložené a Izrael popřel provádění špionáže ve Spojených státech. Pracovníci civilní skupiny v Pentagonu věří, že jsou mezi nimi stále špióni ze zpravodajských služeb. Již v minulosti AIPAC byl vyšetřován nezávislou komisí Central Intelligence Agency, která zjistila spojenectví mezi režimem Sadáma Husajna s Al-Káidou. Izrael a Irán jsou hrozbou pro národní bezpečnost nejenom Evropy ale i Spojených států.

Tak jako byl nedávný atentát na území České republiky na Palestinské ambasádě. I přesto, že vyšetřování bylo uzavřeno, vítr fouká z Izraele. Také je zde vážná polemika o tom, jakým způsobem fungují bezpečnostní složky v České republice, protože jak je již známo, u nás se vyšetřuje pouze incident, který se stal, nikoliv nic, co by se mohlo stát předem a neexistuje žádný nástroj pro předcházení událostí.

Aipac..

Je mnoho skeptiků, co se týče vysoce citlivých informací o diplomatických a vojenský záležitostech, které by mohli být oficiálně schválené pro veřejnost. Paradox však je ten, že většina z obsahu politických návrhů, které ovlivňují chody zemí, jsou známé i pro lidi mimo vládu a hlavní pozornosti jsou upřeny na státy G7. Špioni s těmito informacemi obchodují, jako s pomeranči na asijské tržnici. Izrael může utvářet své strategické prostředí ve spolupráci s Tureckem nebo Jordánskem a tím zasahovat i do dění v Sýrii.

Rusko, avšak se dlouhodobě izoluje od okolního světa a to posledními událostmi na Krymu, je pod neustálým dohledem zahraničních tajných služeb včetně Mossadu. Mnoho Islámských Rusů spolupracuje s teroristickými organizacemi. Mnoho tajných agentů Mossadu působí po celém světě, také i v České republice, Polsku, Slovensku, Rakousku, Německu, Francii, Švýcarsku, Itálii, Chorvatsku atd.. jejich počet přesáhl přes 10 000 tisíc.

Řadovému občanovi jsou takové informace ukradené, avšak pouze do té doby, dokud se sám nestane součástí nějakého skutečného příběhu, třeba když jde nakoupit do obchodního centra a náhle tam vybuchne bomba. Né všechny tyto útoky mají teroristický podtext. Často se stává, že jde o pouhou likvidaci cílenou na jednoho člověka (bývalého nebo současného agenta), který například chodí nakupovat do stejného obchodu jako vy a jiní agenti jej mají za úkol zneškodnit. Bylo by jednoduché jej zastřelit někde v bytě, v hotelovém pokoji nebo v parku, avšak pak zde je jasné, že šlo o vraždu jednoho člověka.


To takový výbuch v nákupním centru nebo restauraci je pouhá zástěrka likvidace jednoho cílově zaměřeného člověka, a taková vražda je pak právě zamaskována a vlády obviní z útoku teroristy a pak se teroristické organizace k takovému činu přihlásí i přesto, že ve skutečnosti útok vedl někdo jiný. Poslední době se i v České republice objevuje fakt, že jako při nedávné události, přinesl neznámý útočník do banky kufr s bombou.

Psychologové označí takového člověka jako silně narušeného, že odešel bez peněz a že byl tak rozrušen, že tam bombu nechal ležet na pultu. Zamyslel se však někdo nad tou variantou, že zde vůbec nemuselo jít o loupežné přepadení, ale pouze poukázat na bezpečnostní otázky naší země? I malé dítě dnes ví, že pokud člověk půjde vykrást banku, že si mnoho peněz neodnese, a když bude mít štěstí, podaří se mu zmizet. Dostane pár desítek tisíc a to je všechno, ale za ty peníze si na západě nezajistí klidný život. Naopak se dostane do hledáčku Interpolu. Napadlo někoho třeba jako, když poslal v balíku pošty jeden neznámý muž bombu, která byla určena pro osobu, která následně zemřela, že to mohlo být o informacích? Co když tento nijak nezajímavý člověk, byl třeba právě agentem Mossadu nebo jiné tajné agentury? Lidé, kteří pracují pro tajné služby se nijak neliší od ostatních lidí, chodí normálně do práce, nijak nevyčnívají z řady, jezdí na klasické dovolené, chodí do kina, sportují, mají dluhy – hypotéky na dům, auto atd.. Avšak dělají i jinou neobyčejnou práci.

Co když právě váš soused nebo sousedka jsou agenti? Pokud se v České republice stane neobjasněná vražda, často je přiřknuta mafii, nebo likvidace mezi podnikateli. Je to prostě fenomén, na který si naše společnost zvykla. Vítr mnohdy vane ale z jiného směru, než je pro nás přijatelné, protože lepší je případ odložit a čekat, zda se v budoucnu neukáže nějaké vodítko, které napoví nějakou souvislost k danému činu. Jak jsem již psal, Izrael umí vytvářet strategická prostředí tam, kde je jeho zájem. Někdo by mohl podotknout, že jsem zaujatý proti Izraeli, avšak já říkám, že ne. Nedávno se mi do rukou dostalo video, které jsem následně zveřejnil na svém profilu youtube.com . Je to trénink bojovníků za svobodu, kteří se cvičili, jak správně odpálit nálož pomocí mobilního telefonu. Na videu je slyšet občas pípnutí mobilu při aktivaci nálože.

https://www.youtube.com/watch?v=-V1W6lf9XC8

 
 
Martin Psota

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*