Typickou ukázkou takové propagandy která západní svět připravuje na válku je článek spisovatele a publicisty Bena Judaha publikovaný nyní v americkém deníku The New York Times. Autor v něm vyjadřuje přesvědčení, že nastal čas vyzbrojit Ukrajinu na válku proti Rusku. A to i s rizikem toho, že se ve válce ocitne celá Evropa.

Podle autora má Evropa a USA dvě možnosti, jak se postavit k Ukrajinské krizi.

První možnost spočívá v kapitulaci vůči ruské síle s tím, že představitelé Západu čestně sdělí Porosenkovi. „V boji proti Putinovi nemáte šanci, vzdejte se tedy Rusku“. To sice podle autora zajistí mír pro Ukrajinu, bude však mít zásadní dopady pro svět.

valka

Budeme muset připravit na to, že triumfující Rusko změní stávající světový pořádek, který byl nastolen po jeho porážce ve studené válce. Spojené státy definitivně přijdou o své výsadní postavení a větší vliv na světové dění naopak získají nevypočítatelné státy typu Číny a Íránu. To však bude pro Rusko stále málo. Ono chce defitivně oslabit NATO a projevy slabosti při ukrajinském konfliktu ho povzbudí k další agresi. Dalším jeho cílem se stane Pobaltí.“ 

Druhá možnost spočívá ve vojenské pomoci Ukrajině. Judah píše

„Pokud opravdu chceme, aby byla Ukrajina jednou součástí Evropské unie a NATO, musíme jí nyní poslat vojenskou pomoc. Zároveň musíme být připraveni na to, že to může znamenat otevřenou válku Západu s Ruskem. Stejně jako v nejsložitějších momentech studené války, i dnes však musí být naším hlavním cílem podpora demokracie ve východní Evropě. Je tedy naprosto logické, že musíme na Ukrajinu vyslat poradce a dodat jí veškeré vojenské vybavení, které bude potřebovat,“ 

Domnívám se, že v této chvíli se ještě Západ nerozhodne pro první ani druhou možnost. Porochenkovi slíbí podporu, ale otevřeně Ukrajině žádné zbraně neposkytne. Nějakou dobu se bude ještě hrát na to, že ještě tvrdší sankce zaberou Rusko svojí podporu separatistům na východě Ukrajiny zastaví.

Až když i tato politika sankcí ztroskotá, roztočí se kola  propagandy, že vojenská pomoc Ukrajině ve válce s Ruskem je bohužel již jediným řešením, jak naznačuje výše citovaný článek. Lid bude uklidňován tím, že takovou válku lze vyhrát. Že Putin v žádném případě nesplní hrozbu použití jaderných zbraní. Že válka i s oběťmi a ztrátami je prostě jedinou možností, jak si uchovat svobodu a nestát se další ruskou gubernií.

Jak taková válka bude vypadat? Fantazírovat nemusíme. Jasnovidci a proroci všech kultur od starověku až po 20.stol. jí docela detailně popsali. Dejme slovo třeba jistému Matthiasu Stormbergerovi, bavorskému prorokovi z 18.století.

A po druhém velkém boji mezi národy přijde třetí světový požár, který rozhodne o všem. Objeví se docela nové zbraně. Za jediný den zemře více lidí než předtím ve všech válkách dohromady. Boje se budou vést umělými děly. Nastanou gigantické katastrofy. S otevřenýma očima budou národy Země vstupovat do těchto katastrof. Nebudou si uvědomovat, co se děje, a kdo si to uvědomí a řekne to, bude umlčen. Všechno bude jinak než předtím, a mnohá místa na Zemi se promění ve velké hřbitovy. Třetí válka se stane koncem mnoha národů.“


Stane se toto proroctví v příštích letech realitou? Já stále věřím, že ne. A to přesto, že vše svědčí o tom, že vlivné kruhy stojící za politikou USA a NATO takovou válku plánují. Jistě stejně jako vůdcové v létě roku 1914 i oni nyní věří, že taková válka může být krátká a účinná. Že bude stačit jen chvilkový tlak a celá ruská říše se zhroutí jak domeček z karet.

Naději, že se tak nestane mi dává vědomí toho, že tito političtí vůdci nejsou všemocní. Domnívám se, že v budoucnu dojde k  událostem, které plány mocných psychopatů naruší a ke třetí světové válce. Když použiji slova Boží ochrana, tak se někdo pousměje. Přesto si myslím, že její existence je realitou. Díky ní díky často velice nepravděpodobným souhrám náhod mnohé události neskončily tak tragicky, jak se původně jevily.

Ale i tak ještě nějaký čas budeme muset být svědky roztáčení kola protiruské xenofobie a válečného běsnění. Budeme zkoušeni v tom, jak jsme pevní. Jak si dokážeme uchovat klid a rozvahu a zdravý rozum v podmínkách, kdy svět se doslova zbláznil a zcela pošlapává hodnoty jako je pravda, soucit, spravedlnost. Hodnoty, které ale nakonec stejně zvítězí.

Publikováno se svolením autora
Autor publikuje na http://bajnar.blog.idnes.cz