Špehování a ukládání: Assange tvrdí“Google funguje jako NSA“

Špehování a ukládání: Assange tvrdí“Google funguje jako NSA“

Zakladatel WikiLeaks Julian Assange přirovnal Google k Národní bezpečnostní agentuře (NSA) a k GCHQ. Tvrdí, že se tento tech gigant stal „privatizovanou verzi NSA“, jelikož shromažďuje, ukládá a indexuje data uživatelů. Assange uvedl tyto poznámky pro BBC a Sky News.

Obchodní model společnosti Google je špehování. Společnost vydělává 80 procent svých peněz tím, že sbírá informace o lidech, sdružuje je dohromady, ukládá, indexuje, buduje profily lidí, aby se daly předpovědět jejich zájmy a chování a pak tyto profily prodává hlavně inzerentům, ale také ostatním,“ uvedl Assange pro BBC.

Zemanta Related Posts Thumbnail

Takže výsledkem je, že Google, co se týče toho, jak funguje a co praktikuje, je téměř totožný s Národní bezpečnostní agenturou a GCHQ,“ argumentoval Assange.

Google spolupracuje s NSA, „pokud jde o smlouvy, přinejmenším od roku 2002,“ uvedl Assange pro Sky News.

Oni jsou oficiálně uvedeni, jako součást obranné průmyslové základny od roku 2009. Byli zapojeni do systému Prism, kde byly téměř všechny informace shromážděné společností Google k dispozici pro NSA,“ dodal Assange. „Na institucionální úrovni je Google hluboce zapojený do americké zahraniční politiky.“


Google napálil lidi, kteří uvěřili, že se jedná o „hravou, humanitární organizaci“, ale ne, jedná se o „velkou a zlou americkou společnost,“ uvedl Assange pro BBC. „Ve skutečnosti se pravděpodobně jedná o nejvlivnější obchodní organizaci.“

Google se rozšířil do všech zemí světa a ke každé osobě, která má přístup k internetu,“připomněl.

zdroj : http://rt.com
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*